Dziennikarka pyta Sikorskiego o Macierewicza. Ten odpowiada: Skandalem jest, że nie siedzi

Ja bym kogoś, kto bredzi o zamachach smoleńskich, nigdy na odpowiedzialne stanowisko nie nominował - komentował w TVN24 działalność szefa MON Antoniego Macierewicza były marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

Były marszałek Sejmu, były szef MSZ i były szef MON Radosław Sikorski był gościem "Faktów po Faktach" w TVN24. Stwierdził, że "nie można udawać, że nie ma w Polsce nastrojów antysemickich i rasistowskich". 

- Znajomi zagraniczni, szczególnie tacy, którzy są z mieszanych rodzin i wyglądają inaczej od nas, zaczynają się bać do Polski przyjeżdżać. Te zdjęcia z marszu niepodległości, doniesienia o atakach na obcokrajowców i poczucie, że polski rząd nie jest do końca zdeterminowany walką z tymi zjawiskami: to jest coś, co zostało zauważone - mówił Sikorski.

- To jest oburzające, mnie jest po prostu dogłębnie wstyd, na przykład przed moją żoną, która jest z rodziny żydowskiej, która napisała ileś książek o historii komunizmu, setki artykułów z pozytywnym wizerunkiem Polski. Zawsze ją przekonywałem, że jest w Polsce margines, ale margines jest w każdym kraju. Dzisiaj ten argument jest coraz mniej wiarygodny niestety - dodał.

"Skandalem jest to, że Macierewicz nie siedzi"

Radosław Sikorski odniósł się także do burzliwych relacji między prezydentem Andrzejem Dudą, a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Według Sikorskiego "głowa państwa jest publicznie upokarzana przez ministra obrony".

Zobacz także: Najbrutalniejsza wojna Macierewicza z Dudą. Wszystko przez legendę tego "świętego Graala">>>

Sikorski skomentował również niedawne słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział o Macierewiczu: "jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko". CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Przypomnijmy: Służba Kontrwywiadu Wojskowego odebrała dostęp do informacji niejawnych gen. Jarosławowi Kraszewskiemu z Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W 2008 r. SKW odebrała dostęp Antoniemu Macierewiczowi.

- Skandalem nie jest to, że Macierewicz miał odebrany certyfikat. Miał go odebranego za ujawnianie nazwisk polskiej agentury, na co zresztą jest przepis kodeksu karnego. Skandalem jest to, że nie siedzi, a wręcz przeciwnie: został ministrem - skomentował Sikorski.

- Ja bym kogoś, kto bredzi o zamachach smoleńskich, nigdy na odpowiedzialne stanowisko nie nominował - dodał były marszałek Sejmu.

Zobacz także: Andrzej Duda udziela wywiadu Rymanowskiemu. Ten nagle: "Trochę jest pan bezradny">>>

Więcej o:
Komentarze (235)
Sikorski o Macierewiczu: Skandalem jest to, że nie siedzi
Zaloguj się
 • tom

  Oceniono 54 razy 38

  Antoni jest nie do ruszenia, bo ma haki na Jarosława. Nie na darmo po katastrofie smoleńskiej biegiem pędził do kancelarii tajnej, żeby wynosić dokumenty. Ciekawe ile tych dokumentów udostępnił mocodawców ze wschodu.

 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 30

  Skandalem to jest to, że Duduś zgodził się na to, że Antoni został ministrem. A drugi skandal, że Duduś publicznie jęczy, że go pan minister lekceważy.

 • zsm-5

  Oceniono 34 razy 28

  Ogłupianie narodu trwa w najlepsze. Nie ma tylu więzień w Polsce, żeby wszystkich pisich świrów powsadzać. Nie ma też pewności, czy nie są właścicielami "żółtych papierów" - podobnie, jak 20% polskich obywateli.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 35 razy 27

  Skandalem było stwierdzenie, że Macierewicz nie może odpowiadać za rozwalenie polskiego wywiadu i podanie go na tacy Rosji, jak również wystawienie polskich żołnierzy na tacy wszelkiej maści terrorystom, gdyż nie był wtedy urzędnikiem państwowym. Zdrada nie zależy od zajmowanego stanowiska. Wprawdzie nie jestem zwolennikiem kary śmierci, ale za coś takiego, zwłaszcza w przypadku żołnierzy znajdujących się w warunkach bojowych, należy się temu zdrajcy i psubratowi kula w łeb.

 • Jan Osik

  Oceniono 25 razy 23

  jak powszechnie wiadomo Antoni Świroni jest w posiadaniu różowej teczki Kłamczyńskiego z akcji "Hiacynt".
  co prawda Jarek wie, że Świroni sqrwił się z ruSSkimi i że żona Świroniego to agentka SB ale boi się ujawnienia swojego gejostwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX