"Atlas kotów" Kaczyńskiego zlicytowany. Do potrzebujących zwierząt trafi ogromna suma!

"Atlas Kotów", czytany w Sejmie przez Jarosława Kaczyńskiego, wylicytowany za 25 tysięcy złotych. Książka trafiła na aukcję charytatywną na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Kwotę, za którą atlas został wylicytowany, ogłoszono w czasie koncertu "Granie na szczekanie" w krakowskiej Filharmonii. To doroczna impreza, z której dochód przeznaczany jest na pomoc zwierzętom.

Ceną wyjściową książki było sto złotych. W licytacji wzięło udział 37 osób. Prezes PiS opatrzył atlas dedykacją: "Dla przyjaciół zwierząt z bardzo serdecznymi pozdrowieniami".

Aukcja 'Atlasu kotów'Aukcja 'Atlasu kotów' charytatywni.allegro.pl

Tak wysoka kwota zaskoczyła organizatorów - powiedziała Joanna Repel z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Jej zdaniem, nawet prezes PiS, który przekazał ten dar, nie spodziewał się, że zainteresowanie będzie tak duże. Całkowity dochód z koncertu, czyli ze sprzedaży biletów oraz gadżetów na aukcji, także internetowej, będzie przeznaczony na zakup ultrasonografu dla krakowskiego schroniska.

"Atlas kotów" Jarosław Kaczyński czytał podczas piątkowego posiedzenia Sejmu, w czasie debaty o zmianach w sądownictwie. Nie umknęło to uwadze innych posłów oraz mediów, także zagranicznych.

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Więcej o: