Ziobro o wieszaniu zdjęć polityków PO. "Akcja wywołuje reakcję. Pamiętam zdjęcia kaczki..."

- Na to jest przyzwolenie opozycji - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wieszanie na szubienicy zdjęć polityków PO. Przekonywał, że to opozycja "eskaluje" sytuację m.in. przez blokowanie mównicy w Sejmie.

W Katowicach ONR, Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy ustawili w sobotę małe atrapy szubienic. Narodowcy powiesili na nich portrety sześciu osób - europosłów PO. Miał to być protest przeciwko politykom, którzy głosowali za rezolucją, w której stwierdzono, że PiS-owskie reformy stanowią zagrożenie dla praworządności.

Ziobro "nie naciska na prokuratorów" 

Dopiero dzień po proteście, gdy sprawa urosła do rangi afery, policja podała, że zajmuje się sprawą. "Cały materiał dowodowy, w tym dane osób, nagrania policyjne i monitoringu miejskiego niezwłocznie zostaną przekazane do Prokuratury. W trakcie samej demonstracji nie doszło do gwałtownego naruszenia porządku" - podała policja.

Dziś do sprawy odniósł się Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.  - Z tego co wiem, w tej sprawie ma się toczyć postępowanie sprawdzające. Nie chciałbym w tej chwili zajmować stanowiska, bo to już jest rola prokuratora - mówił minister na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. - Gdybym w tej chwili powiedział, jak ma być, to pan Grzegorz Schetyna za chwilę by powiedział, że naciskam na prokuratorów. Będzie postępowanie, zaczekajmy na jego rezultat - stwierdził.

"Akcja wywołuje reakcję"

- To forma radykalnego protestu, charakterystycznego dla różnych środowisk. Mi się to nie podoba. Nie mieści się to w kulturowych ramach, które byłbym gotów akceptować - powiedział Ziobro pytany o to, jak ocenia protest. Zaraz zaczął jednak twierdzić, że na skandaliczne protesty zgadzała się opozycja.

- Pamiętam liczne zachowania po stronie manifestantów KOD-u w Warszawie. Przychodził tam pan Grzegorz Schetyna i inni ze śmietanki towarzyskiej PO i Nowoczesnej, z tzw. "Warszawki", ważni wpływowi politycy i im to nie przeszkadzało - powiedział Ziobro. - Pamiętam np. zdjęcia kaczki z przystawioną dubeltówką, bez cienia wątpliwości, kogo należy odstrzelić. Zdjęcia za kratami, w kaftanach bezpieczeństwa - wymieniał.

- To dzieje się w Polsce od wielu miesięcy. Na to jest przyzwolenie opozycji. Jeżeli godzi się na tego rodzaju manifestacje, to akcja wywołuje reakcję - ocenił. Ziobro ocenił, że do "eskalacji" prowadzi m.in. blokowanie mównicy w Sejmie.

Radny PiS: Powiesić całe PO

Na Twitterze akcja narodowców była szeroko dyskutowana. Komentarz na Twitterze napisał m.in. radny PiS z Nowogrodu, Karol Wyszyński. "Zgadzam się z tym. Potrzebna reakcja. Dostawić szubienice i powiesić całe PO" - stwierdził we wpisie.

Zwróciło na to uwagę wielu dziennikarzy, w tym Witold Głowacki?, który wdał się w dyskusję z radnym. Wyszyński przeprosił "wszystkich urażonych", a później usunął swój profil z Twittera.

Więcej o:
Komentarze (199)
Ziobrze powieszenie zdjęć polityków opozycji się "nie podoba", ale... "akcja wywołuje reakcję"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 43

  Bo co panie ministrze ? Wieszać to my a nie nas ? Krótkowzroczne myślenie. Zaraz ktoś wyjdzie na ulicę z kukłą pana prezesa dyndającą na sznurku. Ale pewnie reakcja władzy wtedy będzie już błyskawiczna.

 • obeznany

  Oceniono 39 razy 33

  Ja pierniczę…. Czy to ZERO nie wie z lekcji historii, że hitlerowcy tak samo usprawiedliwiali "gniew ludu" (reakcję) po Nocy Kryształowej?

 • puuchatek

  Oceniono 30 razy 26

  "Akcja wywołuje reakcję"?

  Przypomnimy Panu te słowa, Panie Ministrze, kiedy ktoś ominie ochronę i podejdzie do Pana na ulicy, żeby uczciwie i po męsku dać Panu w pysk.

  Dodamy też wtedy, że takich działań "nie popieramy, ale je rozumiemy".

 • Oceniono 28 razy 22

  Niech Kaczyński oficjalnie ogłosi, czy PIS już jest partią faszystowską czy tylko faszystów popiera. To co się dzieje nie ma nic wspólnego z prawem, ani tym bardziej ze sprawiedliwością.

 • pan.szklanka

  Oceniono 22 razy 18

  Ziobrze nie podoba się zapewne metoda. Przerwanie rdzenia kręgowego to szybki i stosunkowo bezbolesny proces pozbawienia życia.
  Ziobro preferuje metody bardziej wyszukane. Powolną agonię w oczekiwaniu na przeszczep, jeżeli coś szybszego to z broni palnej w łazience.

 • boczny_obserwator

  Oceniono 21 razy 17

  Pan Zbyszek rozumie bojowców PiS, tak jak cześć muzułmanów generalnie nie popiera zabijania, ale dżihadystów rozumie.

 • krynolinka

  Oceniono 20 razy 16

  Dobra niech już dają oświadczenie Mazurek. Nie podoba się ale rozumieją. I sprawa będzie załatwiona bez zbędnego śledztwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX