Biedroń "męczy się" w Słupsku? Spędził duuużo czasu w delegacjach. "Newsweek" wyliczył co do dnia

Robert Biedroń jest jednym z najpopularniejszych lewicowych polityków w Polsce. Jednak w rządzonym przez niego Słupsku radni krytykują prezydenta za to, że mało robi dla miasta, a więcej - dla swojego wizerunku - opisuje "Newsweek". 

Biedroń ma już za sobą trzy lata z czteroletniej kadencji jako prezydent Słupska. Następnej jesieni odbędą się wybory samorządowe i - jeśli wierzyć jego zapewnieniom - polityk będzie ubiegał się o druga kadencję. Patrząc z perspektywy kraju, nie powinien mieć problemów - nawet w sondażach dot. wyborów prezydenta Polski Biedroń ma wysokie poparcie.

Jednak jak wynika z artykułu "Newsweeka", w samym Słupsku Biedroń spotyka się z większym sceptycyzmem. Niektórzy radni czy lokalni przedsiębiorcy zarzucają mu niespełnianie obietnic czy dbanie o własny wizerunek zamiast zajmowania się sprawami miasta. Tygodnik podaje, że przez trzy lata rządów spędził 206 dni w delegacjach. Wybiera się na spotkania w całej Polsce, konferencje dotyczące m.in. praw osób LGBT, a także podróże zagraniczne.

- On jest przyzwyczajony do wielkiego świata. Tutaj się męczy - mówi Beata Chrzanowska z PO, przewodnicząca rady miasta. - Co z tego, że on jest popularny, jak dla miasta niewiele z tego wynika - ocenia.

Biedroń broni się argumentując, że na wyjazdach załatwia sprawy dla Słupska - od dotacji rządowych czy budowy drogi po tablety dla przedszkola. Zaś powody krytyki ze strony radnych - tak z PiS, jak i z PO - widzi w tym, że nie chciał tworzyć z nimi koalicji i zgadzać się na partyjne układy. Zaś jeśli chodzi o sukcesy, prezydent może pochwalić się przede wszystkim uratowaniem budżetu miasta. Gdy zaczynał kadencję, Słupskowi groziło bankructwo i zarząd komisaryczny, a Biedroniowi udało się zmniejszyć zadłużenie miasta.

Więcej o:
Komentarze (179)
Robert Biedroń w trzy lata spędził w delegacjach siedem miesięcy
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 62 razy 28

  Biedroń jest niewygodny bo obala skostniały układ bipartyjny w naszym kraju. Polacy na prawdę nie są skazani na wieczne rządy PO /PiS

 • vito60

  Oceniono 41 razy 23

  Dobry manager nie musi siedzieć przy biurku. Ma organizować pracę i dbać o dobre imię firmy.

 • owca888

  Oceniono 46 razy 20

  Q.źwa, Newsweeku, a wy tam w redakcji umiecie liczyć? 3 lata to 1050 dni, prawda? Odejmijmy urlopy - w dalszym ciągu jest prawie 1000, co podzielone przez 200... muszę dalej?
  Jedna piąta to dużo, gdy sie przejmuje miasto obciążone gigantycznym długiem za "wodotryski" i trzeba wszelkimi środkami ściągać fundusze?.
  Mam znajomą, która każde wakacje chyba od 10 lat co najmniej spędza w Ustce i bywa w Słupsku często. Miasto zmieniło się w ostatnim czasie zdumiewająco. I ja jej wierzę, bo nie ma żadnego interesu, by mówić nieprawdę.

  Tak więc Lisie, odpitol się od Bieronia.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 49 razy 17

  Pani Chrzanowska - chrzani pani ... Biedroń zrobił więcej dla miasta w 2 lata, niż poprzednicy w 10

 • jerzytop

  Oceniono 24 razy 14

  Pani CH . tak krytyczna w stosunku do innych . Co wy jako radni robicie dla tego miasta ? Czy to nie za szanownej pani poprzedni prezydent nawiedzony wizją postanowił utopić miasto w długach . Czy to nie wy bez przerwy kłócicie się między sobą kto jest lepszy a miasto tylko traci ' Mam w D.... z której opcji jesteście . Zostaliście wybrani wszyscy po to aby dbać o miasto a nie o siebie . Od rządzenia na miejscu są v-ce prezydenci . Popularność prezydenta i jego wyjazdy mogą tylko przysłużyć się miastu .Nawet znane firmy lobbują w terenie

 • mesik50

  Oceniono 29 razy 13

  Podróże Biedronia promują Słupsk. I przynoszą temu miastu korzyści. Komu przeszkadza ten człowiek? Zaczynam myśleć, że nowe plany pisu co do wyborów w 2018 r. są po cichu popierane przez niektórych członków po. Do władzy i fruktów choćby i po trupach innych.

 • realistas

  Oceniono 38 razy 12

  Dzięki Biedroniowi Słupsk jest znany na całym świecie. Zadaniem prezydenta jest stworzenie dobrego i kompetentnego zespołu. Jeśli dobrze dobierze ludzi to może jeździć kiedy chce i gdzie chce bo miasto będzie dobrze zarządzane.

 • minkat

  Oceniono 18 razy 10

  a co na to mieszkancy, ktorzy nie sa ani przedsiebiorcami, ani politykami? jak im sie zyje z prezydentem Biedroniem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX