Narodowcy symbolicznie powiesili posłów PO. "Dziś wieszają zdjęcia a jutro...?"

W Katowicach stanęły małe atrapy szubienic. Narodowcy powiesili na nich portrety sześciu osób - europosłów PO. Twierdzą, że to forma protestu przeciwko "zdrajcom" Polski.

Nienawistną akcję zorganizowały ONR, Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy. Frekwencja nie była duża, według lokalnego portalu katowice24.info przyszło około 30 osób. Lokalni dziennikarze informują jednak o strasznym przekazie zgromadzonych: "nawet jak minister Szyszko wytnie wszystkie drzewa w Polsce, to szubienic nie zabraknie". 

Według nich wieszanie portretów na atrapach szubienic to ma być forma sprzeciwu wobec europosłów PO, którzy głosowali rezolucją, w której stwierdzono, że - mówiąc w skrócie - PiS-owskie reformy stanowią zagrożenie dla praworządności. Mówili, że akcja jest symboliczna. 

- Narodowcy wieszają zdrajców w Katowicach. Dziś wieszają zdjęcia a jutro...?? - napisał na Twitterze zaniepokojony poseł PO Grzegorz Furgo. Gdzie policja - pytano w komentarzach.

 

Rezolucja w sprawie Polski

Za rezolucją głosowali Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Różna Thun. Przez zwolenników rządu i przychylne mu media zostali okrzyknięci "targowicą". To ich zdjęcia zawisły na szubienicach narodowców. Większość europarlamentarzystów z PO wstrzymała się od głosu. PiS głosował przeciw. 

Przypomnijmy: PiS forsuje zmiany w sądownictwie, które budzą niepokój UE. Dlatego właśnie w Strasburgu odbyła się debata o praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję, dzięki której powstanie teraz specjalny raport o sytuacji w naszym kraju. Do ewentualnych sankcji jeszcze długa droga. Gotowe sprawozdanie musi zostać poddane pod głosowanie w PE. Jeśli zagłosuje za nim większość europosłów, Rada UE będzie mogła rozpocząć tzw. procedurę praworządności, w tym kolejne rozmowy z Polską. Aby nałożono na nasz kraj sankcje potrzebna by była zgoda całego szczytu UE, tymczasem Węgry prawdopodobnie będą Polskę popierać. 

Europosłowie PO tłumaczyli, że nie popierają sankcji, ale temu, co PiS robi w Polsce trzeba się przeciwstawić.

Więcej o:
Komentarze (562)
Katowice. Narodowcy symbolicznie powiesili posłów PO
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 82 razy 64

  przynajmniej za każdych wcześniejszych rządów to tępiono i nie pozwalano się temu rozpędzać - aż nastały pisiory i szambo wybiło.

 • zunia10

  Oceniono 68 razy 54

  tak, tak, niech miłościwie nam panująca wielka partia nadal toleruje takie ekscesy, podobno w Polsce mowa nienawiści jest zabroniona i karalna, ale co tam - liczy się przecież każdy głos wyborczy, faszysta czy nie, co to ma za znaczenie...

 • konfuziussagt

  Oceniono 60 razy 44

  Od kamyczka do rzemyczka.
  Kato-faszystowska szajka w koncu sie doigra.

 • chi-neng

  Oceniono 48 razy 36

  Sadze, ze WIELKI JAROSLAW Z KIM- KWAKOW zamelduje lada moment, ze to "prowokacja"
  i " margines marginesu".

 • cezar85

  Oceniono 46 razy 32

  A łamiących konstytucję tam nie ma?

  Na pewno zabrakło im drewna...

 • uthark

  Oceniono 40 razy 28

  Jeśli narodowcy chcą śmierci wrogom ojczyzny, to powinni popełnić zbiorowe samobójstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX