Petru nie wyszedł na pierwsze przemówienie nowej szefowej. "To dla niego trudna chwila"

Dwie godziny po ogłoszeniu wyników wyborów, nowa przewodnicząca Nowoczesnej wygłosiła pierwsze przemówienie w tej roli. Na sali zabrakło jednak Ryszarda Petru. Lubnauer skomentowała jego nieobecność w rozmowie z dziennikarzami.

- Rok do wyborów samorządowych minie szybko, dwa lata do parlamentarnych także. Nie możemy stracić ani chwili. Wszyscy chcemy, żeby Nowoczesna zaczęła zyskiwać w sondażach, a chcieć to mów. Musimy uruchomić nasz potencjał i sprawić, żeby Nowoczesna stała się najpierw wiodącą siłą opozycyjną, a potem sięgnąć po pierwsze miejsce - mówiła w pierwszym wystąpieniu nowa przewodnicząca. 

Katarzyna Lubnauer otrzymała w głosowaniu 149 głosów, a Ryszard Petru - 140 >>> 

Lubnauer zapowiedziała, że Nowoczesna pod jej rządami będzie "zdecydowanie bardziej transparentna i demokratyczna". Zapowiedziała też powstanie rady politycznej, która będzie ciałem doradczym zarządu i przewodniczącej. - Chcę partii, gdzie wygrywają najlepsze pomysły, a ciężka partia jest doceniana. Musimy zacząć wykorzystywać lepiej nasze zasoby i w zdecydowanie większym stopniu korzystać z pomocy naszych działaczy. To będzie główne źródło naszych inspiracji - mówiła.

Nieobecność Ryszarda Petru

Posłanka chce też rozszerzyć grupę docelową partii. - Nowoczesna powinna stać się ikoną aktywnej klasy średniej i aspirujących do niej Polaków. Klasy, która każdego dnia jest zdradzana i obrażana przez PiS. Musimy ponownie zakotwiczyć się wśród ludzi aktywnych i odzyskać poparcie wśród większej liczby przedsiębiorczych Polaków - deklarowała i dodała: - Podział widzę tak - Polska aktywna, Polska mądrej zmiany kontra Polska populistów i Misiewiczów.

Lubnauer chce kontynuować i rozwijać rozmowy o przyszłości opozycji, ale zastrzegła, że Nowoczesna "zachowa w niej swoją tożsamość". - Najtrwalsze porozumienia są te, które są zbudowane na zasadzie korzyści wszystkich stron - skomentowała wymownie. - W Polsce jest bardzo wiele do zrobienia, a skuteczna obrona demokracji jest najpilniejszym wyzwaniem chwili. I tego nie odpuścimy- dodała.

Po zakończeniu przemówienia nowa przewodnicząca zaprosiła na scenę m.in. posłów Nowoczesnej. Nie pojawił się na niej Ryszard Petru. Lubnauer pytana o jego nieobecność odparła: - To też jest dla niego trudna chwila. Będziemy się widzieć w najbliższych dniach i będziemy rozmawiać.

Co z kandydatem na prezydenta Warszawy?

W rozmowie z dziennikarzami polityczka poinformowała również, że Grzegorz Schetyna zadzwonił do niej z gratulacjami i planują się spotkać. - Trzeba rozmawiać też z PSL-em, z SLD, musimy mieć jak najszerszą koalicję, która jest w stanie pokonać PiS w wyborach - deklarowała. 

Unikała jednak odpowiedzi na pytanie o Warszawę, w której partia poparła kandydata PO na prezydenta, a dotychczasowy kandydat Nowoczesnej miałby zostać jego zastępcą. Lubnauer krytykowała tę decyzję. - Będziemy rozmawiać - skomentowała wymijająco.

Więcej o:
Komentarze (391)
Ryszard Petru nie wyszedł na pierwsze przemówienie Katarzyny Lubnauer
Zaloguj się
 • puszka-3

  Oceniono 60 razy 32

  Platformo Obywatelska , idź w ślady Nowoczesnej. U was też jest konieczna zmiana , wystarczy spojrzeć na sondaże i już wszystko jasne.

 • ukw8087

  Oceniono 52 razy 24

  pokazał swoją ,, Małość '' , swoje urażone Ambicje ...
  Zawiodłem się na Petru , bardzo zawiodłem.
  Brawo , Pani Katarzyno.
  Niech Pani nie popełni podobnego Błędu.

 • antypiss

  Oceniono 48 razy 18

  Chyba się troche pisiaki boją tych zmian bo komentarze takie jakieś kąśliwe.

 • j.urbanowicz

  Oceniono 19 razy 13

  Nie bardzo się zgadzam z programem liberalnym, ale nadzieje pokładam duże w nowym kierownictwie N. Powodzenia pani Katarzyno. Jest jakaś szansa na odsunięcie populistów od żłobu Petru chyba nie będzie się wygłupiał z obrażaniem i weźmie się do roboty?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 10

  Daj wam boże... i na pohybel czarnym i bolszewikom

 • egalite11

  Oceniono 22 razy 10

  Najwyższa potrzeba by Polską zarządzali ludzie mądrzy, ukierunkowani na rozwój i dobro wszystkich Polek i Polaków nie na władzę za wszelką cenę. Nie chcemy oszołomów ryczących "komuniści i złodzieje" dzielących ludzi na lepszy i gorszy sort,na panów i resztę. Trzeba nam ludzi nieskażonych socjalizmem jak Kaczyński, Schetyna, nie trzeba nam oszołomów jak Macierewicz czy skazanych za łamanie prawa jak Kamiński i jego zgraja nieudaczników. Trzeba nam ludzi mądrych i młodych. Adieu Kaczyński, adieu Brudziński, adieu Schetyna itd.

 • berek-oberek

  Oceniono 28 razy 10

  Petru powinien sam zrzec się stanowiska przewodniczącego już w styczniu, ale do tego trzeba mieć jaja..... niestety wykorzystał je na Maderze,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX