Wybory szefa Nowoczesnej. Chwilę przed nimi posłanka wrzuca zdjęcie. Wymowne

Kobiety przejmą władzę w Nowoczesnej? Według nieoficjalnych informacji Ryszarda Petru ma szansę zastąpić Katarzyna Lubnauer.

W Warszawie ruszyła już konwencja Nowoczesnej i wybory szefa tej partii. Głosowanie zaczęło się po 13.00. Jak widać, delegaci głosują za pomocą kart do głosowania. Głosować będzie 304 osób. Ogłoszenie wyników planowane jest na 15.45, a o 17.00 przemówienie nowego przewodniczącego.

Nowoczesna zmienia nazwę

Na początek zjazdu przyjęto zmianę dotyczącą nazwy partii. "Nowoczesna Ryszarda Petru zmienia nazwę na #Nowoczesna" - poinformowało ugrupowanie. Tę zmianę planowano już od kilku miesięcy.

Dopiero po południu na zjazd będą mogli wejść dziennikarze. Wtedy wszyscy poznamy nowego szefa partii. 

Katarzyna Lubnauer pokona Ryszarda Petru?

Jeszcze przed konwencją mówiło się o 3 kandydatach. Byli to Ryszard Petru, Katarzyna Lubnauer i Piotr Misiło. "Misiło wycofuje swoją kandydaturę na przewodniczącego Nowoczesnej i popiera Lubnauer" - to nieoficjalne informacje politycznych dziennikarzy z portalu 300polityka.pl. Chwilę później potwierdziła to Nowoczesna.

Według nieoficjalnych informacji szanse na wygraną ma Katarzyna Lubnauer, do tej pory wiceprzewodnicząca Nowoczesnej. 

- Wierzę, że wyborcy opozycji, ale nie tylko nasi, oczekują zmian, potrzebują nadziei, że opozycja jest w stanie stawić czoła PiS. Nasi członkowie oczekują rzeczywistych wyborów, dlatego kandyduję na przewodniczącą Nowoczesnej. Postaram się łączyć, nie dzielić - zadeklarowała kandydatka Lubnauer.

Nowoczesna w rękach kobiet

Tymczasem znana posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz przed startem głosowań umieściła na Twitterze zdjęcie z Katarzyną Lubnauer, którą otoczył krąg roześmianych polityczek. "Dzien pełen słońca i optymizmu. Z kobietami z Nowoczesnej" - napisała na Twitterze Gasiuk-Pihowicz. Czyżby aluzja do możliwej wygranej? 

W czasie obrad dorzuciła kolejne:

Początkowo o fotel przewodniczącego Nowoczesnej chciało walczyć jeszcze dwoje kandydatów: Paweł Pudłowski oraz wspomniana Kamila Gasiuk-Pihowicz. Oboje wycofali się, przekazując poparcie Katarzynie Lubnauer.

Początkowo zjazd partii miał potrwać dwa dni. Konwencję skrócono do jednego i utajniono obrady.

Więcej o: