Wspólny kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. A teraz spójrzcie na pasek TVP Info

Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta Warszawy - ogłosili właśnie Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru na wspólnej konferencji prasowej.

Wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy ogłosiły dzisiaj PO i Nowoczesna. To poseł Rafał Trzaskowski z PO. Jeśli Trzaskowski wygra w wyborach na prezydenta stolicy, Paweł Rabiej zostanie wiceprezydentem - poinformowali liderzy PO i Nowoczesnej. Mówili o zjednoczeniu opozycji.

A jak decyzję dwóch partii komunikuje swoim widzom TVP Info? "Kapitulacja Ryszarda Petru" - taki napis pojawił się na pasku TVP Info zaraz po ogłoszeniu kandydatów. Na pasku pojawiło się też stwierdzenie, że "Schetyna i Petru próbują ratować twarz po blamażu".

- Bardzo się cieszę, że zjednoczenie opozycji zaczyna się od Warszawy - powiedział Rafał Trzaskowski. - Nie oddamy naszego, nie oddamy mojego ukochanego miasta w ręce PiS - dodał. A Paweł Rabiej dorzucił, że "zawsze był zwolennikiem gry zespołowej".

Kto z PiS na prezydenta Warszawy?

Kto będzie kontrkandydatem Rafała Trzaskowskiego ze strony PiS? Na razie nie wiadomo. W mediach pojawiły się nieoficjalne informacje, że mógłby nim zostać wiceminister sprawiedliwości, prawa ręka Zbigniewa Ziobry czyli Patryk Jaki. Od pewnego czasu angażuje się on w sprawy warszawskie. Jest szefem Komisji Weryfikacyjnej, która bada kontrowersyjne decyzje, jakie zapadły w sprawie reprywatyzacji stołecznych gruntów.

Ostatnio media donosiły, że kandydatem może zostać też Beata Szydło. Oczywiście po tym, jak w ramach rekonstrukcji rządu PiS premierem zostanie prezes Jarosław Kaczyński.

Na konkrety będziemy musieli poczekać, bo rekonstrukcja rządu przedłuża się. Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił dziś, że możliwa jest w styczniu. Do tej pory była mowa o grudniu tego roku. Czytaj więcej o planowanej rekonstrukcji >>>

Więcej o: