Gowin ujawnił nowy termin rekonstrukcji rządu. Powód? "Haniebny" wniosek PO

Wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że rekonstrukcja rządu może się przesunąć. Początkowo była planowana na przełom listopada i grudnia.

Kiedy rekonstrukcja rządu? PiS trzyma wszystkich w napięciu. Dopiero co Jarosław Kaczyński mówił w TVP, że szczegóły poznamy w grudniu. Teraz nowe informacje podaje wicepremier Jarosław Gowin

Rekonstrukcja rządu odłożona "przez PO"

Gowin w wywiadzie dla radiowej Jedynki stwierdził, że rekonstrukcja rządu może się przesunąć do stycznia 2018 roku. Skąd ta nagła zmiana terminu? Według wicepremiera ma to związek z zapowiadanym przez PO wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Jak dodał, wniosek ma zostać złożony "pod bardzo haniebnym pretekstem, jakoby nasz rząd tolerował lub wręcz promował postawy rasistowskie".

- Najpierw ten wniosek odrzucimy, a dopiero potem przeprowadzimy rekonstrukcję - zapowiedział wicepremier.

Jarosław Gowin dodał, że o sprawach personalnych dotyczących rekonstrukcji będzie informowała premier Beata Szydło.

- Pani premier zaproponowała bardzo interesujące zmiany. Jeśli chodzi o decyzję ws. personaliów, to będą podjęte niedługo. Będziemy się kierować powodzeniem w kierowaniu resortem, a także okolicznościami, które nie mają z tym wiele wspólnego. Musimy tak skonstruować rząd, żeby on się dobrze wpisywał w nową, troszkę trudniejszą sytuację - tak o rekonstrukcji mówił niedawno w Telewizji Polskiej prezes Jarosław Kaczyński. Nieco tajemniczo. Kaczyński w żadnej sposób nie odniósł się do narastających spekulacji o tym, że szykuje się do przejęcia od Szydło fotela premiera. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na szczegóły jeszcze przyjdzie nam poczekać.

Więcej o: