"Co ta kobieta bredzi". Zalewska chwali się, że wprowadzi zmianę, która funkcjonuje od lat

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska pochwaliła się w RMF FM, że wprowadzi obowiązkowy język obcy od pierwszej klasy. Nie wiedziała, że taki obowiązek funkcjonuje od dawna, i to od przedszkola.

- Język angielski będzie obowiązkowy od pierwszej klasy (…) będę walczyła z plagą korepetycji - ogłosiła triumfalnie Anna Zalewska w programie Roberta Mazurka w RMF FM. Sęk w tym, że język obcy jest obowiązkowy od dawna, i to od przedszkola. Zmianę tę wprowadziła Joanna Kluzik Rostkowska. Od 1 września 2015 roku wszystkie 5-latki mają bezpłatne lekcje języka obcego, od 2016 - 4-latki, a od 2017 - 3-latki.

„Co ta kobieta bredzi”

Komentatorzy na Twitterze szybko zauważyli błąd pani minister. „Przecież angielski jest już obowiązkowy co ta kobieta bredzi…”, „Minister edukacji zorientowana w edukacji…”, Pani Zalewska poraża?! Język angielski jest od przedszkola, obowiązkowy!!”.

Minister zaprasza Anję Rubik

W dalszej części rozmowy Robert Mazurek zapytał Annę Zalewską o kampanię #SEXEDPL, którą zorganizowała Anja Rubik. Minister przyznała, że nic o niej nie wie. - Anję Rubik znam z telewizji - to piękna i słynna na całym świecie modelka, natomiast samej akcji niestety nie znam" - powiedziała, po czym zaprosiła modelkę na spotkanie. - Razem przeczytamy podstawy programowe do wychowanie do życia w rodzinie - powiedziała Zalewska. Czytaj więcej: Anja Rubik o #SEXEDPL: Nie mieliśmy na to żadnego budżetu. Wszyscy poświęcili swój prywatny czas

"Ja się boję panie marszałku". Tak minister Zalewska zareagowała na wypowiedzenie warunków pracy

Więcej o: