"Polska The Times": Duda postawił Kaczyńskiemu ultimatum - nowy rząd, ale bez Macierewicza

Według dziennikarzy "Polski The Times", Andrzej Duda zatwierdzi rząd Jarosława Kaczyńskiego, ale bez Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON.

Zdaniem dziennikarzy „Polski The Times”, prezydent miał postawić takie ultimatum prezesowi PiS pod koniec października podczas jednego ze spotkań w sprawie ustaw dotyczących reformy sądownictwa.

„Jego pozycja nigdy nie była tak słaba”

Dziennikarze „Polski The Times” powołują się na kilka źródeł. Jeden z informatorów z kręgów rządowych miał stwierdzić, że wpływy  Antoniego Macierewicza maleją. „W przypadku Kaczyńskiego niczego nie można być pewnym, ale nie ma wątpliwości, że pozycja Macierewicza jeszcze nigdy nie była tak słaba. Raczej już przegrał" - czytamy w artykule.

Zdaniem gazety, wstępną rekonstrukcję rządu, która „wykracza daleko poza proste zmiany personalne”,  zaplanowano na 4 grudnia. Zaznaczono, że data może się zmienić „w związku z problemami zdrowotnymi prezesa”, który ponoć ma poważne problemy z nogą i obecnie przechodzi „szczegółowe badania lekarskie”.

„Ubeckie metody”

Spór na linii Andrzej Duda - Antoni Macierewicz trwa od kilku miesięcy. Chodzi o sprawę gen. Jarosława Kraszewskiego, któremu szef MON odebrał dostęp do informacji niejawnych. W zamian prezydent 15 sierpnia i 11 listopada wstrzymał nominacje generalskie, o które wnioskował MON. Ostatnio Andrzej Duda musiał tłumaczyć się ze słów, które wypowiedział na ulicy. Zapytany przez przechodnia o Antoniego Macierewicza, powiedział: „Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko”.

"Ubeckie metody" Macierewicza. Andrzej Duda naprawdę to powiedział. Nagrał przypadkowy turysta

Więcej o: