"Polska The Times": Duda postawił Kaczyńskiemu ultimatum - nowy rząd, ale bez Macierewicza

Według dziennikarzy "Polski The Times", Andrzej Duda zatwierdzi rząd Jarosława Kaczyńskiego, ale bez Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON.

Zdaniem dziennikarzy „Polski The Times”, prezydent miał postawić takie ultimatum prezesowi PiS pod koniec października podczas jednego ze spotkań w sprawie ustaw dotyczących reformy sądownictwa.

„Jego pozycja nigdy nie była tak słaba”

Dziennikarze „Polski The Times” powołują się na kilka źródeł. Jeden z informatorów z kręgów rządowych miał stwierdzić, że wpływy  Antoniego Macierewicza maleją. „W przypadku Kaczyńskiego niczego nie można być pewnym, ale nie ma wątpliwości, że pozycja Macierewicza jeszcze nigdy nie była tak słaba. Raczej już przegrał" - czytamy w artykule.

Zdaniem gazety, wstępną rekonstrukcję rządu, która „wykracza daleko poza proste zmiany personalne”,  zaplanowano na 4 grudnia. Zaznaczono, że data może się zmienić „w związku z problemami zdrowotnymi prezesa”, który ponoć ma poważne problemy z nogą i obecnie przechodzi „szczegółowe badania lekarskie”.

„Ubeckie metody”

Spór na linii Andrzej Duda - Antoni Macierewicz trwa od kilku miesięcy. Chodzi o sprawę gen. Jarosława Kraszewskiego, któremu szef MON odebrał dostęp do informacji niejawnych. W zamian prezydent 15 sierpnia i 11 listopada wstrzymał nominacje generalskie, o które wnioskował MON. Ostatnio Andrzej Duda musiał tłumaczyć się ze słów, które wypowiedział na ulicy. Zapytany przez przechodnia o Antoniego Macierewicza, powiedział: „Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko”.

"Ubeckie metody" Macierewicza. Andrzej Duda naprawdę to powiedział. Nagrał przypadkowy turysta

Więcej o:
Komentarze (221)
Andrzej Duda postawił Jarosławowi Kaczyńskiemu ultimatum: nowy rząd, ale bez Antoniego Macierewicza
Zaloguj się
 • elinstal

  Oceniono 72 razy 68

  W tekście jest bardzo istotny błąd. Prezes nie ma kłopotów z nogą, a z głową.
  Diagnoza będzie prawdopodobnie taka jak u Macierewicza.

 • rasta-mw

  Oceniono 41 razy 39

  Macierewicz wie coś czego Kaczyński bardzo się obawia. Tak więc jestem pewien, że Jarosław zaciśnie zęby i zostawi Antoniego na stanowisku. Podobno chodzi o skandal obyczajowy, tak przynajmniej mówią w kuluarach sejmowych posłowie PiS.

 • pfg

  Oceniono 32 razy 28

  Jeśli Macierewicz w rządzie zostanie - a moim zdaniem zostanie - będzie to dla mnie dowód, że ma takie haki na Kaczyńskiego, że hej.

 • antoszek22

  Oceniono 24 razy 22

  Kaczyński zostanie premierem na 100 lecie , wtedy gdy Duda klepnie zmiany w KRS i SN a przez Sejm przejdzie likwidacja PKW wraz z podpisem prezydenta .
  Chodzi o to żeby nie dało się śpiącego do południa posadzić za kraty za łamanie konstytucji w 101-lecie odzyskania niepodległości
  I to cała prawda o tej przeciągającej się "restrukturyzacji " rządu .

  Spór Duda Androni sztuczny czy realny dotyczy tylko negocjacji za jaka cenę Adrian ma sprzedać sądy i PKW wraz z ordynacją wyborczą .

  Szydło w roli prezydenta Warszawy a potem potencjalnego prezydenta Polski pojawiła się wyłącznie po to by skłonić Adriana do współpracy przy sprzedaży sądów .

  Doskonała okazja by pozbyć się Androniego wraz z jego niskotemperaturowa bombą z tłumikiem w wehikule czasu, która zniszczyła samolot w ostatniej sekundzie ale dziesięć sekund wcześniej co pozbawiło pislamistów wszelkich złudzeń co do kondycji intelektualnej Androniego Zamachowicza i jego podspecjalistów .
  Sprzedadzą to jaki wielki akt patriotyzmu Androniego w darze dla Ojczyzny.

 • konigin

  Oceniono 23 razy 21

  Ojciec biznesmen postawil ultimatum Balbinie: rusz tylko mojego jawierniejszego wyznawce, a kwity na ciebie wyplyna i zastepy rodziny radyja od ciebie odplyna.

 • kastoripollux

  Oceniono 20 razy 20

  Adrian jak wykopiesz tego ruskiego agenta z rządu to masz u mnie wielkiego plusa. A nawet rzekłbym 500 plusów. Nie można tolerować tego psychopaty na stanowisku ministra wojny, bo to skandal nad skandale, że taki dewiant "kieruje armią". Precz z tym agentem i pod sąd wojskowy z nim.

 • burn74

  Oceniono 24 razy 20

  Przecież Kaczyński w każdej chwili może odwołać Dudę- impeachment za łamanie Konstytucji...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 21 razy 19

  Jeśli tak się naprawdę stanie, to wreszcie wyjaśni się sytuacja z Panem Kaczyńskim i będzie jasne, że rozkazów od Putina nie przyjmuje.

  Ale Prezes Kłamczyński faktycznie ma bardzo poważne porblemy z nogą, bo wdepnął w tego Makabrewicza jak w guano.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX