Wiceminister otwierał posterunek. Za nim szedł asystent z parasolem. "Księżniczka Zieliński"

Wiceminister MSWiA odwiedził Wydminy koło Giżycka. Miał otworzyć posterunek policji. Na Twitterze śmiech. "Trzeba było postawić słupki i policjanta z drogówki bo przechodzi osoba nie mogąca unieść parasola."

Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, w poniedziałek odwiedził miasteczko Wydminy, aby otworzyć reaktywowany posterunek i wręczyć odznaczenia policjantom. Uwagę internautów przykuło jednak zdjęcie fotoreportera "Gazety Olsztyńskiej".

Na fotografii widzimy wiceministra Zielińskiego, za który podąża osoba trzymająca parasol. Przejście dla pieszych odgrodzone jest pachołkami, a nad wszystkim czuwa obstawa w postaci policjanta drogówki.

"Trzeba było postawić słupki przed przejściem dla pieszych i postawić policjanta z drogówki bo przechodzi osoba nie mogąca unieść parasola" - śmiał się jeden z użytkowników Twittera.

Kto inny postanowił zestawić zdjęcie wiceministra z królową Elżbietą II, która sama nosi własny parasol. "Księżniczka Zieliński i królowa Elżbieta" - podpisano Tweeta.

Furorę robią też zdjęcia mieszkańców miasteczka, którzy chcieli na własne oczy zobaczyć wiceministra Zielińskiego.

- Tam gdzie posterunki zostały odtworzone mieszkańcy czują się bezpiecznie. Policjanci muszą dbać o bezpieczeństwo i temu służy program przywracania posterunków – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński w trakcie otwarcia posterunku policji.

Więcej o: