Macierewicz odpowiada na pytania widzów TV Republika. Wtem pada bardzo trudne - o Dudę

Czy pan prezydent nadal jest elementem dobrej zmiany? - z takim pytaniem musiał się na antenie TV Republika, w programie na żywo, zmierzyć minister Antoni Macierewicz.

Wybrnął szybko. I bardzo dyplomatycznie. - Prezydent nie jest elementem, tylko prezydentem - stwierdził Antoni Macierewicz. Dodał, że należy go traktować z szacunkiem jako prezydenta RP. 

W Telewizji Republika minister Macierewicz odpowiadał też na inne trudne pytania od widzów. Przykład? "Czy Donald T tusk nie jest agentem obcego wywiadu?" W tym przypadku szef MON stwierdził, że nie posiada informacji potwierdzających takie działania Donalda Tuska. Zaraz dodał, że Tusk "zachowuje się tak, że ciśnie się słowo Targowica".

Polecamy też: Kulisy głośnego wpisu Tuska. "Tylko czekał na pretekst". Mógł dostać zielone światło z UE >>>

Spór Andrzej Duda - Antoni Macierewicz

O konflikcie Dudy z Macierewiczem jest głośno od dawna. Dopiero co media obiegło nagranie, na którym prezydent na spotkaniu z ludźmi rzucił uwagę o "UB-eckich" metodach działania Macierewicza. Słychać to na nagraniu poniżej:

Macierewicz mocno krytykował Dudę za weta do ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Ważną postacią w sporze jest dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w prezydenckim BBN gen. Jarosław Kraszewski. W czerwcu podlegająca Macierewiczowi SKW wszczęła wobec niego postępowanie sprawdzające. To oznaczało odebranie mu dostępu do informacji niejawnych. Ani w Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia, ani 11 listopada z okazji Święta Niepodległości prezydent nie wręczył nominacji generalskich, o które wnioskowało MON.

Więcej o: