Puszcza Białowieska. Unijny trybunał podjął ważną decyzję w sprawie wycinki. W planach surowe kary

Polska musi zaprzestać wycinki w Puszczy Białowieskiej. Inaczej czeka surowa kara finansowa.

Unijny Trybunał Sprawiedliwości nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej. A co jeśli Polska nie zastosuje się do zakazu? Trybunał zasądzi co najmniej 100 tys. euro kary dziennie - wynika z treści decyzji, do której dotarł reporter radia TOK FM.

PiS szybko zaczął zrzucać winę na opozycję. - Targowica ma satysfakcję. Zaszkodzili, mają owoce - napisała na Twitterze posłanka Joanna Lichocka.

Unijne gremia od dawna są zaniepokojone wycinką w Puszczy Białowieskiej. Polski rząd tłumaczy, że chodzi o walkę z plagą kornika. W puszczy przeciw wycinaniu drzew protestują ekolodzy, także z zagranicy.

Więcej o:
Komentarze (270)
Puszcza Białowieska. Trybunał Sprawiedliwości w sprawie wycinki
Zaloguj się
 • 41janina

  Oceniono 76 razy 72

  Problem polega na tym, ze kase z wycinki puszczy przytulil szyszko wraz z kolegami z Pis i ojcem dyrektorem a kary zaplacimy my wszyscy.

 • konigin

  Oceniono 62 razy 58

  Co to dla podlej zmiany placic 100 tys. euro dziennie kary pieniedzmi polskich podatnikow. Tyle co strzelil palcem o palec. Najwazniejsze, zeby utrzymac mit o twierdzy oblezonej przez wrogi Zachod.

 • cezar85

  Oceniono 53 razy 45

  drzewo zjedzone przez kornika, a tartaki kupują jako pierwszą klasę

  bo głupi nie są i na drzewie się znają

 • smizycki

  Oceniono 45 razy 39

  Gdyby to dotyczyło tylko polityków PIS. Kaczyński i Szyszko wyrażają poglądy sporej części Polaków. Rasizm, antysemityzm,brak szacunku do prawa, pogarda dla natury i zwierząt to poglądy które zawsze żyły pod powierznią naszego życia społecznego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX