Gorące komentarze po słowach Tuska. Nagle Beata Mazurek ćwierka Grechutę. I wysyła na Maderę

Po tym jak w mediach społecznościowych przetoczyła się fala komentarzy do słów Donalda Tuska o sytuacji w Polsce, rozpoczęły się... komentarze do komentarzy. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek wykorzystała słowa piosenki Marka Grechuty.

Jeśli jest ktoś, kto nie wie, co było politycznym tematem numer jeden w niedzielę, przypominamy w skrócie: zaczęło się od wpisu szefa Rady Europejskiej na Twitterze:

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał Donald Tusk.

Szybko odpowiedziała premier Beata Szydło. "Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę" - napisała szefowa rządu.  

Kolejne komentarze spływały lawinowo. Katarzyna Lubnauer napisała, że "Donald Tusk zareagował, bo zostało coraz mniej czasu na działania". "Bez odważnych działań nie będzie zmian. PIS sam sobie nie pójdzie" - napisała posłanka Nowoczesnej. 

Mazurek ćwierka Grechutę

W dość oryginalny sposób odniosła się do tych słów rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która zacytowała słowa piosenki Marka Grechuty: "Nie dokazuj, miła nie dokazuj,
Przecież nie jest z ciebie znowu taki cud". Dalszą część wpisu też warto zacytować: "Nigdzie się nie wybieramy - nam jest dobrze w PL, ale Pani polecamy Maderę służbowo i prywatnie".

W odpowiedzi posłanka Nowoczesnej przesłała link do "Polskiego kodeksu honorowego" Władysława Boziewicza. Dodała krótki komentarz: "Polecam lekturę i zastanowienie, czy posiada Pani zdolność honorową do obrażania kogokolwiek".

Taka to była polityczna niedziela.

Więcej o:
Komentarze (284)
Beata Mazurek ćwierka Grechutę
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 59 razy 47

  Atak na PiS, to nie jest atak na Polskę, tylko na kremlowskich mocodawców tej przestępczej organizacji. Stąd tak nerwowa reakcja.

 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 44

  Pozamykać monopole przy niedzieli. Pani Mazurek chyba przesadziła z leczeniem sobotniego kaca.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 54 razy 42

  Bardzo nieprzyjemny babochłop - tworzy najbardziej beznadziejny duet z Pomarszczonym Kulsonem.

 • krzywelustro

  Oceniono 37 razy 33

  Atakując polski rząd Pan Prezydent UE nie skrytykował Polski, tylko warcholskich psujów Polski.
  I zaatakował nie w sposób impulsywny, wynikający choćby z potrzeby odreagowania negatywnych emocji, ale było to dramatyczne i w pełni uzasadnione wołanie o pomoc dla niszczonej w sposób systemowy Polski.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 37 razy 29

  Znana z urody Mazurek, udowadnia, że jej wyjątkowa uroda idzie w parze z mądrością.
  Brzydko znaczy głupiej.

 • def11

  Oceniono 26 razy 24

  << Przecież nie jest z ciebie znowu taki cud..>>

  Powiedziała cud Mazurek, która równie dobrze mogłaby mieć na imię Marian.
  O biedzie intelektualnej, przez grzeczność nie wspomnę :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX