"Łasił się do Putina", "Będzie bolało!". Politycy PiS rewanżują się Tuskowi za wpis

"Strategia PiS czy plan Kremla?" - to pytanie postawione przez Donalda Tuska wywołało wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości falę komentarzy. Na wpis szefa RE zareagowała m.in. premier Beata Szydło.

Dawno żaden tweet byłego premiera nie wywołał tylu politycznych emocji. "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał w niedzielę Donald Tusk na swoim prywatnym koncie na Twitterze.

Do jego słów, również na Twitterze, odniosła się już premier Beata Szydło:

Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę

- skomentowała szefowa polskiego rządu.

"Będzie bolało!"

Wpis Tuska skomentował również marszałek Senatu, który na wstępie zacytował słowa marszałka Józefa Piłsudskiego: "Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody, należy spróbować i tej".

Donald Tusk podczas ostatniej wizyty w Polsce (w dniu Święta Niepodległości - red.) zrozumiał, że trzeźwo myślący Polacy postawili mur dzielący go od krajowej polityki! Jego ostatni tweet to walenie głową w ten mur. Będzie bolało!

- napisał na Twitterze Stanisław Karczewski. "Tusk mówi o Kremlu? Człowiek, który gadał o Putinie 'nasz człowiek w Moskwie'! Ten, który z pierwszą wizytą na Wschód pojechał do Rosji" - wypominał z kolei wiceszef europarlamentu Ryszard Czarnecki.

Tusk "łasił się do Putina"

"Smoleńsk 10 kwietnia 2010 r. - strategia PO, czy plan Putina? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - to z kolei reakcja Macieja Wąsika, posła PiS i sekretarza stanu w kancelarii premiera. Wtóruje im posłanka PiS Joanna Lichocka - do niedawna publicystka prawicowych mediów.

Widać jasno, że działania PO przeciw Polsce w PE i powielające tezy o "faszyzmie" służą Rosji. Tusk stosuje metodę tego kto ukradł, a krzyczy "łapać złodzieja". Może zabiega o kolejne stanowiska i znów potrzebuje zgody Putina?

- zastanawia się na Twitterze Lichocka. "Jeszcze Polacy nie zapomnieli, jak pan Tusk łasił się do Putina, zdradzając śp. Lecha Kaczyńskiego" - napisał z kolei poseł Stanisław Pięta.

Zobacz też: Polska została "oszkalowana i obrażona". Szydło zdradza, o czym rozmawiała z przywódcami UE

Więcej o: