Macierewicz w Kanadzie tłumaczył, dlaczego Polska musi być gotowa na wojnę z Rosją

Rosja szykuje się do agresji, a Polska musi być cały czas gotowa na wybuch konfliktu - przekonywał Antoni Macierewicz uczestników Międzynarodowego Forum Bezpieczeństwa w Kanadzie.

Szef MON uczestniczy w Międzynarodowym Forum Bezpieczeństwa, które odbywa się w Halifaxie. W sobotę Antonii Macierewicz spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawlem Klimkinem i amerykańskim sekretarzem marynarki wojennej Richardem V. Spencerem. Wziął też udział w panelu "Zbliżenie z Rosją: przygotowania do Rosji post – putinowskiej" prowadzonym przez szefową działu zagranicznego portalu POLITICO. Gościom, którzy słuchali dyskusji, mówił o planach rosyjskiej agresji. 

- To nie jest Zimna Wojna. Wyniki ćwiczeń Zapad 17, które zakończyły się dwa miesiące temu i sięgały od Morza Arktycznego po Morze Czarne, wraz z ćwiczeniami z użyciem rakiet balistycznych i rakiet Iskander, które mogą przenosić głowice nuklearne pokazały, że nie szykowali się do obrony a do agresji. Stąd Polska musi przyjąć założenie, że to nie jest zimna wojna a gorąca wojna – stwierdził Macierewicz podczas dyskusji o zagrożeniach bezpieczeństwa w Europie.

- Jedynym skutecznym sposobem, by przeciwstawić się Putinowi jest szeroki zasób narzędzi, ale najważniejszym jest zdolność przeciwstawienia siły sile – podkreślał Macierewicz.

Padło też pytanie z sali o faszystowskie symbole i hasła podczas Marszu Niepodległości. - White power to w Polsce absurd - stwierdził Macierewicz. A hasła, które się pojawiają to element "rosyjskiej prowokacji".

Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa w Halifaxie działa od 2009 r. W tym roku uczestniczy w nim 300 gości z 80 krajów. 

Więcej o: