"To kwestia serca". Kaczyński wystąpił w filmie o zakazie hodowli zwierząt na futra

Jarosław Kaczyński na nagraniu dla Fundacji Viva! skomentował założenia nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prezes PiS powołał się nie tylko na kwestię serca dla zwierząt, która jest jego zdaniem cechą "każdego porządnego człowieka", ale też na wartości europejskie.

- Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, jest to kwestia można powiedzieć serca dla zwierząt, litości wobec zwierząt i to sądzę, że każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć - powiedział prezes PiS w filmie Fundacji Viva!. Dodał, że przez hodowców cierpią też ludzie. - To też kwestia osób, które cierpią z powodu odoru, obrzydliwego zapachu, którym się niszczy życie tworząc tego rodzaju fermy. Skutki dla ludzi mieszkających w okolicy są wręcz straszne - powiedział.

"Musimy być prawdziwą Europą"

Nie taka Europa straszna. W filmie Fundacji Viva! prezes PiS powołał się na zasady panujące na Starym Kontynencie.

- W Europie tego rodzaju praktyk się zakazuje, a często przenosi się firmy do Polski. To powinno być niedopuszczalne, my nie możemy być krajem drugiej kategorii i rzeczywiście musimy być prawdziwą Europą i to jest krok w tym kierunku - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Wszystko im było wolno"

Prezes PiS odniósł się też do hodowców zwierząt futerkowych, którzy jego zdaniem "opowiadają bajki".

- Hodowcy zwierząt znaleźli się w trudniejszej sytuacji, bo wcześniej wszystko im było wolno. Opowiadają różnego rodzaju bajki, bo to są bajki, żeby się obronić. Będziemy bardzo atakowani, ale wierzę, że nasza partia ma większość i to poprze - powiedział.

"Jedyna cecha PO, która mi się podobała"

Jarosław Kaczyński odniósł się też do posłów opozycji. O dziwo, w całkiem przyjaznych słowach.

- Co do posłów opozycji, to wiem jedno. Kiedyś w PO było wielu obrońców zwierząt i akurat to cecha tej partii, może jedyna, która mi się podobała. Jak jest dzisiaj? Nie wiem. Mam nadzieję, że jednak większość tych obrońców zwierząt będzie w stanie powiedzieć tutaj "tak" - powiedział prezes PiS.

W Polsce rocznie zabija się 10 mln zwierząt na futra. Polska jest pod tym względem drugim krajem na świecie. Więcej o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt przeczytasz tutaj >>>

Więcej o: