Holecka pyta Dudę o konflikt z Macierewiczem. Ten bierze głęboki wdech i się zaczęło

- Jestem zdumiony tym, że utrudnia mi się wykonywanie obowiązków zapisanych w konstytucji. Ale nie odpuszczę - mówił prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Danutą Holecką o konflikcie z Antonim Macierewiczem.

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie Danutą Holecką odniósł się do konfliktu z szefem MON,  Antonim Macierewiczem. Najpierw skomentował film, który krąży po sieci, w którym krytykuje Macierewicza.

- Ta wypowiedź została nagrana bez mojej wiedzy, na ulicy, kiedy spotykałem się z ludźmi obchodzącymi święto 11 listopada. Nagrano odpowiedź na pytanie, które zadała mi jedna z osób tam obecnych. To była prywatna wypowiedź, która została upubliczniona - podkreślił Duda i dodał:  

Powiedziałem to, co myślę. Chodziło mi oczywiście o sprawę pana Kraszewskiego i odebrania mu dostępu do informacji niejawnych. To, że pan Kraszewski miał krytyczne zdanie do działań ministra Macierewicza, nie jest tajemnicą. By móc wykonywać swoje obowiązki, musi mieć ten dostęp. Antoni Macierewicz spowodował, od czego się nie odżegnuje, że generał ten dostęp utracił - powiedział prezydent.

"Wobec niego zastosowano tą samą metodę"

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że wobec Antoniego Macierewicza również stosowano tę samą metodę za czasu rządów PO.

- Taką samą metodę wobec ministra Macierewicza w 2008 roku zastosowała PO. Proszę zapytać prezesa Jarosława Kaczyńskiego i polityków PiS, co wtedy o tym myśleliśmy i co mówiliśmy na temat tej metody. Jarosław Kaczyński powiedział wtedy to, co ja dzisiaj. Wiem, bo byłem jego ministrem.

Andrzej Duda stwierdził, że to "utrudnianie jego konstytucyjnej funkcji".

- W ten sposób próbuje się utrudnić wykonywanie mojej konstytucyjnej funkcji, którą jest sprawowanie zwierzchnictwa nad polską armią. (...) Nie mogę się z tym pogodzić, że pozbawia się mojego pracownika możliwości wykonywania swoich obowiązków - dodał prezydent.

"Nie odpuszczę"

Prezydent powiedział, że nie spodziewał się, że taka sytuacja może mieć miejsce.

- Szanuję Antoniego Macierewicza. Ta sytuacja jest dla mnie niezwykle smutna. Nie spodziewałem się, że taka sytuacja w relacjach Pałac Prezydencki - Ministerstwo Obrony Narodowej może mieć miejsce i że pracownik Kancelarii Prezydenta będzie tak traktowany. Dla mnie ta sytuacja jest dramatyczna. Nie pogodzę się z tym i tutaj jako prezydent nie ustąpię - powiedział Andrzej Duda. - Zastosowano tu metody, z którymi uczciwy człowiek nie może się pogodzić - stwierdził. - Mam nadzieję, że konflikt uda się rozwiązać.

Więcej o:
Komentarze (284)
Prezydent Andrzej Duda w TVP Info
Zaloguj się
 • lechu_55

  Oceniono 76 razy 58

  oj bydyń ! jesteś publiczny a nie prywatny ! twoje wypowiedzi są tylko jako urzędującego póki co !!!! przed Trybunałem Stanu natomiast będą jako podsądnego !!! to tyle .....!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 64 razy 50

  uważam Dudę za giętka pacynkę i partyjnego urzędasa niższego stopnia a Macierewicza za ruskiego szpiona i kompletnego wariata...
  kto by nie wygrał te batalie o generałów, pożytku z tego i Polska i jej poziom obronności nie będą miały i tak żadnego

 • ziaburek

  Oceniono 53 razy 43

  Nie ma zmiłuj - Antoni teraz odbierze Dudzie dostęp do informacji niejawnych. Bo kto to słyszał, żeby gadać co się myśli bez uzgodnienia z prezesem?

 • yellow_tiger

  Oceniono 44 razy 40

  Padłem. A czego się spodziewałeś? Rozpieprzyłeś kraj, łamałeś i łamiesz Konstytucję i teraz się dziwisz, że ktoś ją również olewa. Chciałeś - masz.

 • polakadam

  Oceniono 33 razy 31

  Jak Andrzej Duda może tak mówić o drugim po Jarosławie najważniejszym człowieku w Polsce, bombowym ministrze? Androni Zamaczowicz, który rozwiązał trzecią tajemnicę smoleńską, przechytrzył Francuzów nie kupując śmigłowców, stworzył oddziały partyzanckie z harcerzy, wymaga chyba większego szacunku. Wojna, którą toczy na wielu frontach - z Niemcami, Rosją, Państwm Islamskim, wystarczająco go absorbuje, więc nie trzeba mu wojenek z prezydentem.

 • janko_buszewski

  Oceniono 35 razy 31

  ma się ochotę na to żeby w końcu przyszedł "gajowy" i wypieprzył i jednego i drugiego z lasu :-)

 • mirek76pl

  Oceniono 31 razy 27

  Biedny pan Duda. Musi swoje flustracje wyladowywac wobec przypadkowych przechodniow na ulicy, bo ani na Nowogrodzkiej, ani na Wiejskiej, ani przy Klonowej za bardzo nikt nie chce go sluchac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX