Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce. Szydło wściekła

W Parlamencie Europejskich odbyła się dziś debata na temat sytuacji w Polsce. Wnioskowali o nią zieloni i liberałowie w związku z prowadzoną reformą wymiaru sprawiedliwości, ale poparła większość grup politycznych.

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że podczas piątkowego szczytu europejskiego w Goeteborgu odniesie się do - jak napisała na twitterze - "dzisiejszych skandalicznych wydarzeń w PE". "Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania" - napisała Beata Szydło na twitterze.

W projekcie rezolucji zapisano apel o uruchomienie artykułu 7. unijnego traktatu, czyli stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. 

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ponowił krytykę reform sądownictwa w Polsce podczas debaty na sesji plenarnej w Strasburgu. -Każde państwo ma prawo przeprowadzać reformy sądownictwa, ale one muszą być zgodne z europejskimi standardami - powiedział Frans Timmermans.

Krytycznie o sytuacji w naszym kraju wypowiadał się też europoseł PO Janusz Lewandowski. Mówił, że działania rządu są sprzeczne z polską racją stanu i prowadzą do izolacji kraju. - Źródło tej debaty tkwi w polskim rządzie, w nadużyciach mandatu, który został zdobyty w wyborach - powiedział Janusz Lewandowski. 

Debata o Polsce w PE, europoseł PiS wychodzi z sali. "Antypolska orgia, Niagara kłamstw" >>>

Więcej o:
Komentarze (1066)
Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce. Szydło wściekła
Zaloguj się
 • antymilo92

  Oceniono 234 razy 196

  Bo prosze szanownej pani "premier", rozmowcy w UE roznia sie troszeczke od tych w radiu maryja, republika, itp

 • munaciello

  Oceniono 207 razy 163

  Utożsamianie narodu z partią nie prowadzi do niczego dobrego, droga pacynko.
  Naród = PiS.
  PiS = prezes
  Ergo: naród to Balbina.
  I jak to wygląda, kukiełko?

 • wagadudu

  Oceniono 174 razy 140

  Cóż tu komentować? Amatorzy... Najpierw niszczą Polskę, a potem się dziwują, że im ktoś to wytyka... Mogą liczyć na poparcie Honwedów i Gruzinów. Gruzja nie jest w UE? Ojej! LOL...

 • czizus

  Oceniono 160 razy 124

  To sprawiedliwa rezolucja. A Szydło, Duda i PIS poniosą za to w swoim czasie odpowiedzialność.

 • jpy1

  Oceniono 149 razy 115

  Ja nie wiem na co ta tzw. premier liczyła? Że UE będzie się bezczynnie przyglądać jak ten nacjonalistyczny rząd niszczy praworządność, ład prawny i demokrację w Polsce? Czy tej tzw. premier się wydaje że będziemy bezkarnie brać pieniądze i za nic odpowiadać?

 • tyfus.wolski

  Oceniono 121 razy 95

  Najbliższe godziny i dni upłyną Polakom na wysłuchiwaniu JADU, jaki ten najgorszy w historii Polski pisowski nierząd wypluje na broniących nas Europejczyków. Będziemy świadkami masowego, wulgarnego opluwania Europy i unii krajów europejskich. Będziemy świadkami tworzenia kolejnych pisowskich nagonek, ataków, bardzo brutalnych w wykonaniu "cyngli" Kaczyńskiego - mających jeden cel - mobilizować Ciemny Lud przeciw Europie, przygotowywać grunt do referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii europejskiej. To jest ten moment, to TERAZ SIĘ DZIEJE. Jaki ma to cel? Komu zależy, aby Polska była osamotniona, bez przyjaznych sąsiadów, skłócona z każdym, bez oparcia w krajach Europy? Kto chce doprowadzić do upadku Polskę?

 • czizus

  Oceniono 124 razy 94

  Wstyd Polsce to przynosi na arenie międzynarodowej PIS a marionetka Szydło w szczególności.
  To Szydło już się nie chwali "osiągnięciami" "podłej zmiany"??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX