Nowy sondaż CBOS. PiS z ogromną przewagą

W sondażu CBOS przeprowadzonym na początku listopada PiS jest niekwestionowanym liderem. PO daleko w tyle. Na trzecim miejscu Kukiz'15.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się na początku listopada, PiS uzyskałby 45 proc. (spadek o 2 punkty procentowe), PO daleko w tyle z 17 proc. (wzrost o jeden punkt proc.).

PiS, PO... a dalej?

Partia Pawła Kukiza Kukiz'15 odnotowała 8 proc. (taki sam wynik, jak w poprzednim badaniu). To wyniki z sondażu CBOS, który przeprowadzono w dniach 2-12 listopada.

Poza podium znalazła się Nowoczesna z 5 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). Partia Ryszarda Petru, która od pewnego czasu przeżywa kryzys, znalazła się więc na granicy progu wyborczego

Inne partie nie dostałyby się do Sejmu. PSL uzyskała w sondażu poparcie 4 proc. (+ 1 pkt. proc.), SLD zdobył 3 proc. (+ 1 pkt. proc.), Razem ma 2 proc. (poparcie na tym samym poziomie, co w poprzednim badaniu) i partia Janusza Korwin-Mikkego Wolność tylko 1 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). 

Jak zmienia się poparcie dla poszczególnych partii, możecie zobaczyć na wykresie udostępnionym przez CBOS. Dobrze widać moment, kiedy spadek zanotowała Nowoczesna: 

Zobacz też: Sejm uczcił pamięć Piotra S., ale nie Krystyna Pawłowicz

Więcej o: