"Wywiad powinien to zbadać". Poseł PiS o tym, że trzy osoby mogły przeżyć katastrofę smoleńską

- A jest pan pewien, że trzy osoby nie przeżyły katastrofy smoleńskiej, bo ja nie?! Słyszałem reporterów, którzy byli na miejscu zdarzenia, i mówili, że trzy osoby przeżyły. Polski wywiad powinien to zbadać - stwierdził w wywiadzie z "Rzeczpospolitą" poseł PiS, Andrzej Melak.

- Katastrofa smoleńska nie była nieszczęśliwym wypadkiem. To mógł być zamach! - powiedział Andrzej Melak na łamach "Rzeczpospolitej". Na pytanie o dowody stwierdził: - Już godzinę po katastrofie polska strona wykluczyła zamach i winą obarczyła pilotów, co przez lata było powtarzane. To było nienormalne i w tym kierunku szło śledztwo. To nie mógł być normalny wypadek - stwierdził poseł PiS.

"Polski wywiad powinien to zbadać"

Gdy Jacek Nizinkiewicz, który przeprowadził rozmowę, zauważył, że osoby pracujące w podkomisji smoleńskiej prowadzonej przez MON "nie zajmowały się wcześniej badaniem katastrof lotniczych, a ich przygotowanie może pozostawiać wiele do życzenia", Andrzej Melak odpowiedział, że... "to fachowcy".

Nizinkiewicz przypomniał, że Antoni Macierewicz "przez lata mnożył różne hipotezy zamachu, a nawet mówił, że trzy osoby przeżyły katastrofę". - A jest pan pewien, że trzy osoby nie przeżyły katastrofy smoleńskiej, bo ja nie?! - odpowiedział Melak. - Słyszałem reporterów, którzy byli na miejscu zdarzenia, i mówili, że trzy osoby przeżyły. Polski wywiad powinien to zbadać - stwierdził poseł PiS. Na pytanie o to, co się z nimi stało, czy "byli dobijani przez Rosjan?" Melak powiedział, że "niczego nie można wykluczyć". - Kłamstwo smoleńskie jest powtarzane jak kłamstwo katyńskie - dodał.

"Działania polityków PO doprowadziły do śmierci 96 osób"

Melak jako odpowiedzialnych za katastrofę wymienił polityków PO, w tym Donalda Tuska, Ewę Kopacz, Bogdana Klicha i Radosława Sikorskiego. Autor wywiadu zauważył, że wobec tych osób nie toczą się postępowania, ani nie postawiono im zarzutów - I Tuska dosięgnie ramię sprawiedliwości. Działania polityków PO doprowadziły do śmierci 96 osób - stwierdził mimo wszystko Andrzej Melak. Gdy Nizinkiewicz zauważył, że poseł PiS nie ma na to dowodów, Melak odpowiedział tylko: - Oni oddali śledztwo Rosji.

Sejm uczcił pamięć Piotra S., ale nie Krystyna Pawłowicz

Więcej o:
Komentarze (440)
"Wywiad powinien to zbadać". Poseł PiS o tym, że trzy osoby mogły przeżyć katastrofę smoleńską
Zaloguj się
 • rlnd

  Oceniono 99 razy 93

  A ja słyszałem, że Lech Kaczyński zmartwychwstał. Może kontrwywiad powinien to zbadać?

 • micor

  Oceniono 64 razy 62

  I w tym momencie facet powinien stracić mandat poselski oraz otrzymać dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych.
  Za co? Za skrajną głupotę albo skrajny cynizm (do wyboru). Oba przypadki dyskwalifikują gościa w zupełności.

 • kazek100

  Oceniono 54 razy 54

  Zrozumcie człowieka. W PiSie to jak deklaracja lojalności. Robisz z siebie durnia i w ten sposób dajesz dowód, że dla Jarka Kaczyńskiego zrobisz wszystko.
  W normalnym świecie byłoby to kompromitujące, ale w PiSie tak już jest. Bo PiS to nie jest zwykła partia, to stan umysłu.

 • Flow Groeg

  Oceniono 49 razy 47

  Przeżyli, ukrywają się w lasach Szyszka ruszył na poszukiwanie zaczął z wycinką lasów i Pzszczy

 • cezaryk

  Oceniono 50 razy 46

  Czy pan Melak jest pewien, że kosmici nie porywają go nocami w celu wykonywania cyklicznych aktów analno–bestialskich?
  Bo ja nie.
  Zapraszam do proktologa, zbadajmy to zachowując całkowitą jawność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX