Jarosław Kaczyński z ministrami na Wawelu. Nie uniknęli spotkania z protestującymi

Na Wawelu Jarosław Kaczyński został powitany okrzykami "Konstytucja", a przed hotelem, w którym się zatrzymał, czekała demonstracja "Kaczyńskich".

Członkowie Komitetu Obrony Demokracji i przywitali rząd, ministrów i posła Jarosława Kaczyńskiego okrzykami "Konstytucja, Konstytucja!" a także "Ośmiorniczki, ośmiorniczki" i "Hańba, hańba!" - relacjonuje na Twitterze dziennikarz krakowskiej "Gazety Wyborczej". Krzyki, także pod adresem Antoniego Macierewicza, słychać na nagranym przez niego krótkim filmiku.

Jak pisał wcześniej dziennikarz, Wawel został odgrodzony, a służby pilnowały okolicy. To znajomy widok. Podobnie jest w przypadku wszystkich innych wizyt polityków partii rządzącej, którzy do Krakowa przyjeżdżają na grób Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Nie pierwszy raz na Jarosława Kaczyńskiego na drodze czekali protestujący. 

Jarosław Kaczyński i rząd na Wawelu

11 listopada, w dzień Święta Niepodległości do Krakowa przyjechali miedzy innymi Premier Beata Szydło, ministrowie Mateusz Morawiecki i Andrzej Adamczyk, marszałkowie sejmu i senatu Stanisław Karczewski i Marek Kuchciński, przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki i prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Msza święta na Wawelu rozpoczęła się o 17.00. Wcześniej politycy PiS złożyli kwiaty przy pomniku Jana Pawła II. Po mszy politycy udali się Hotelu Sheraton, gdzie Jarosław Kaczyński wygłosi przemówienie. 

- Pod krakowskim Sheratonem stoi już kilku Jarosławów Kaczyńskich. To członkowie KOD, którzy zorganizowali happening i ubrali maski - relacjonuje dziennikarz krakowskiej "Wyborczej". Osoby w maskach mają reprezentować ministrów rządu PiS. Więcej widać na filmie poniżej: 

ZOBACZ TEŻ: Sejm uczcił pamięć Piotra S., ale nie Krystyna Pawłowicz

Więcej o: