Kompromitacja pracowników Szydło. Umawiali ją na spotkanie, ale nie bardzo wiedzieli z kim

Urzędnicy KPRM zaliczyli niezłą wpadkę. W oficjalnym wpisie na Twitterze kancelarii podali, że premier Beata Szydło spotka się Michelem Barnierem, "komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego i usług". Problem w tym, że Francuz nie piastuje już tego stanowiska od lat.

Pracownicy Kancelarii Premiera Rady Ministrów skompromitowali się na Twitterze. Umówili premier Beatę Szydło z komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego i usług. Tylko od 2014 roku jest nim Elżbieta Bieńkowska, a nie, jak napisali pracownicy KPRM, Michel Barnier. Francuz piastował to stanowisko w latach 2010-2014. Obecnie z ramienia Komisji Europejskiej prowadzi negocjacjacje ws. Brexitu. Robi to od grudnia 2016 roku.

Pracownicy KPRM pomylili się na TwitterzePracownicy KPRM pomylili się na Twitterze Fot. Screen KPRM (Twitter.com KPRM)

"Ogarnijcie się"

Tweet zniknął już z profilu KPRM, zdążył go jednak skomentować Dariusz Rosati, europoseł PO.

"Komisarzem UE ds. rynku wewn i usług jest E. Bieńkowska. @MichelBarnier jest pełnomocnikiem Komisji Eur ds. Brexitu. Ogarnijcie się." - napisał na Twitterze.

"O rynku wewnętrznym to na pewno nie słyszeli"

Sprawę skomentował też korespondent "Gazety Wyborczej" w Brukseli. Marcin Mycielski napisał: "Już wiemy gdzie Min. #Waszczykowski nauczył się kompromitować nas w UE. Gorzej, że to faux pas może mieć z czasem konsekwencje dla naszej polityki zagranicznej".

Mycielski zamieścił też komentarz anonimowego urzędnika blisko komisarz Bieńkowskiej.

"Śmieszne z kancelarii Pani Premier. Cały Berlaymont (siedziba Komisji Europejskiej -przyp. red.) się z tego śmieje. A może oni nas tam się w poniedziałek spodziewają? A jak Pani Premier przygotują briefing o rynku wewnętrznym, to się Barnier zdziwi. A może oni nie słyszeli o Brexicie? Bo o rynku wewnętrznym to na pewno nie słyszeli".

Sejm uczcił pamięć Piotra S., ale nie Krystyna Pawłowicz

Więcej o: