Absurdalna sonda w TVP Info. Przyjrzyjcie się uważnie, kogo zapytali o największe sukcesy PiS

Bezrobocie w Polsce znów jest rekordowo niskie. Z tej okazji niezawodny reporter TVP Info Łukasz Sitek wyruszył na sondę do Sejmu z jednym pytaniem: o największe sukcesy rządu. Lista jego rozmówców jest jednak dość zaskakująca.

"Dzisiaj w Polsce zanotowano najniższe bezrobocie w historii" - obwieścił na wstępie materiału reporter TVP Info Łukasz Sitek. W rzeczywistości poziom bezrobocia jest, owszem, najniższy, ale od 1991 roku, a nie w całej historii Polski. Niczym nie zrażony reporter brnął jednak dalej.

"Spytamy zatem polityków, jakie są największe osiągnięcia partii rządzącej, a także polskiego rządu" - zapowiedział Sitek, po czym wyruszył na spacer sejmowymi korytarzami. Jego rozmówcy wymienili widzom TVP Info najróżniejsze przykłady:

"Polityka społeczna i prorodzinna z 500 plus na czele"
"Wyeliminowanie w praktyce problemu skrajnego ubóstwa"
"Obniżenie wieku emerytalnego"
"Podniesienie minimalnych wielkości płacy"

W sumie przed kamerą zobaczyliśmy aż ośmioro polityków. Jest tylko jeden problem - wszyscy reprezentowali... jeden klub parlamentarny. Tak, Prawa i Sprawiedliwości. 

W trakcie jednej minuty o sukcesach rządu rozwodzili się kolejno: Łukasz Schreiber, Jacek Sasin, Jan Maria Jackowski, Stanisław Pięta, Jarosław Krajewski, Jolanta Szczypińska, Tadeusz Cymański oraz Małgorzata Wassermann. Co ciekawe, żadne z nich nie było w materiale podpisane z imienia i nazwiska czy przynależności partyjnej.

Nagranie TVP Info obejrzeliśmy uważnie co najmniej kilka razy, w poszukiwaniu chociaż jednego posła opozycji. Bezskutecznie. Zresztą, zobaczcie sami, jak to wyglądało na wizji:

"Nic gorszego dzisiaj nie zobaczycie"

Absurdalna sonda w wykonaniu Sitka nie umknęła dziennikarzom. "No sama słodycz. Politycy partii rządzącej oceniają samych siebie" - napisała na Twitterze Marta Kiermaszz radia VOX FM. "To powinno być zakazane. Jestem pewien, że ta sonda śmieszy nawet polityków PiS. Nic gorszego dzisiaj nie zobaczycie" - wtórował jej Patryk Michalski z RMF FM.

Nowa "gwiazda" TVP Info

To nie pierwszy "popis" Łukasza Sitka (wcześniej TV Republika). W maju gdański oddział TVP wyemitował jego materiał, w którym wykorzystał zająknięcie się urzędniczki z sopockiego magistratu. Ta twierdziła, że wycięto je z przeszło 10-minutowej rozmowy, gdzie było pełno jej kompletnych wypowiedzi. 

Sitek znany jest też z utarczki słownej, z którą wszedł z Donaldem Tuskiem w sierpniu tego roku, przed jednym z jego przesłuchań w prokuraturze. - Dlaczego zabroniliście otwierać trumien po katastrofie w Smoleńsku? - wypalił Sitek. - Nie ma telewizji publicznej w Polsce, tak że pozwoli pan, że nie będę odpowiadał na pana pytanie - odpowiedział mu szef Rady Europejskiej.

Jacek Kurski: "Nie ma żadnej cenzury w telewizji publicznej. Mamy do czynienia jedynie z psychozą"

Więcej o:
Komentarze (278)
Łukasz Sitek. Sonda TVP Info o sukcesach PiS
Zaloguj się
 • Rafal Louth

  Oceniono 62 razy 56

  Następny sondaż/ankieta TVP będzie wyglądał tak:
  Rząd PiS jest:
  A - bardzo dobry
  B - świetny
  C - cudowny
  D - zajebisty
  E - super!
  F - wszystkie powyższe

 • polakadam

  Oceniono 56 razy 50

  Rządowe media. Nic dziwnego że tracą widzów. Od kiedy nastał qurski oglądalność ich dzienników spadła o 1/4. Z 3,5mln do 2,6mln. Jeśli czasem przydarzy im się jednorazowy skok oglądalności przy okazji jakiegoś meczu to trąbią w dzienniku przez tydzień jak to Polacy ich oglądają

 • stray

  Oceniono 60 razy 46

  Dwie uwagi do posłów PiS.
  1) "Wyeliminowanie w praktyce problemu skrajnego ubóstwa" - kłamstwo, które bardzo łatwo można zweryfikować.
  2) "Obniżenie wieku emerytalnego" nie jest sukcesem, tylko decyzją. Sukcesem albo porażką będą efekty tej decyzji.

 • druit

  Oceniono 45 razy 35

  nawet za pzpru takich kretynizmow nie bylo w komuszej tvp. dla przypomnienia, wtedy nawet kroniki filmowe potrafily pokazac jak to niedomaga system cieplownictwa i powiedziec zupelnie szczerze kto za to odpowiada. co za tej komuny dzisiejszej by nie przeszlo lol

 • yosemitesam

  Oceniono 43 razy 31

  - Matulu, chwalo nas!
  - Kto ?!
  - Wy mnie a ja was.

 • dublet

  Oceniono 33 razy 29

  To telenowela na długie lata! O ile Polacy się nie obudzą. Będą same sukcesy ale od czasu do czasu pojawi się jakiś zgrzyt, np. Zdzichu spod Suwałk ukradnie furmankę ale dzielni milicjanci z psem tropiącym go złapią a sąd da mu dożywocie, bo furmanka była państwowa z PGR. Obecnie, jak kiedyś, można okraść osobę indywidualną z dorobku życia i dostać 3 lata paki, za wyłudzenie VAT (państwowa kasa!) grozi 25 lat. Jak za Bieruta!
  I tyle złych wiadomości, reszta to sukcesy. Czekam na spust surówki i tysięczny traktor z Ludowej Fabryki Traktorów.

 • s_snake

  Oceniono 31 razy 23

  Największe osiągnięcie partii rządzącej, a także polskiego rządu to pancerna toaleta polowa ministra Macierewicza.
  Sitek, doucz się!

 • juzstarsza

  Oceniono 29 razy 21

  bezrobocie niskie bo ludzie ze strachu przed tą bandą złodziei -dobra zmiana-, powyjeżdżali stąd

 • zlappande

  Oceniono 26 razy 20

  W trakcie jednej minuty o sukcesach rządu rozwodzili się kolejno: Łukasz Schreiber, Jacek Sasin, Jan Maria Jackowski, Stanisław Pięta, Jarosław Krajewski, Jolanta Szczypińska, Tadeusz Cymański oraz Małgorzata Wassermann.

  to ja w sumie widze nie jeden problem, ale dwa.
  Nie dosc, ze wszyscy z piSu, to w dodatku same tepaki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX