Na Grobie Nieznanego Żołnierza zawisły dwie nowe tablice. Na polecenie Antoniego Macierewicza

Na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie pojawiły się dwie nowe tablice, upamiętniające walki Polaków z ukraińskimi formacjami OUN i UPA. Stało się tak na wniosek szefa MON Antoniego Macierewicza.

Informację o tablicach podał na swoim Twitterze reporter Radia Zet Mariusz Gierszewski. "Pozwolenie na montaż tablic wydał Mazowiecki Konserwator Zabytków na wniosek ministra obrony narodowej" - pisze Gierszewski, który zamieścił też zdjęcie jednej z nowych tablic.

Widać na nich nazwy miejscowości i daty walk pomiędzy Polakami a oddziałami OUN  oraz UPA na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej oraz na Lubelszczyźnie (tu zobaczysz zdjęcia tablic).

Reporter dodał też, że oficjalnego odsłonięcia tablic dokonają wkrótce wspólnie prezydent Andrzej Duda oraz Antoni Macierewicz podczas uroczystej odprawy wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Deklaracja z lipca

Szef MON mówił o konieczności zawieszenia wspomnianych tablic już w lipcu tego roku z okazji 74. rocznicy rzezi wołyńskiej.

- Na Grobie Nieznanego Żołnierza powinna zawisnąć tablica przywołująca miejscowości Wołynia, w których miały miejsce najgorsze zbrodnie, ale też te, w których opór był najlepiej zorganizowany - przekonywał na antenie radiowej Jedynki.

Zobacz też: Waszczykowski na Ukrainie. Na cmentarzu we Lwowie mocne słowa. Pogorszą relacje z sąsiadem?

Prezydent na Święcie Wojska Polskiego: To nie jest armia prywatna!

Więcej o: