Tego pana dawno nie widzieliśmy. Stanisław Piotrowicz włącza się do rozmów z prezydentem

W piątek o godz. 12 w Pałacu Prezydenckim spotkam się z Pawłem Muchą ws. prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN - zapowiedział Stanisław Piotrowicz. To będzie już ich drugie spotkanie w tej sprawie.

Prezydent Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński odbyli już cztery spotkania w sprawie poprawek do ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Teraz sprawę omawiają Stanisław Piotrowicz z PiS oraz przedstawiciel Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. To będzie ich drugie spotkanie w tej sprawie, informuje TVN24.

Poprzednie spotkanie odbyło się 26 października. Rozmowa dotyczyła poprawek zaproponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość do prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN. Jak zapewniał Stanisław Piotrowicz, trwało "wiele godzin". Do kolejnego spotkania dojdzie w piątek, o godz. 12.

Weto prezydenta

Prezydent Andrzej Duda pod koniec lipca zawetował ustawy dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa przygotowane przez rządową większość. Własne propozycje ustaw prezydent przedstawił 25 września.

Prezydent zaproponował, by sędziów KRS wybierał Sejm większością 3/5 głosów i by na wybór sędziów Rady mieli wpływ także obywatele. Prawo do zgłoszenia kandydata na członka Rady będzie miała grupa co najmniej dwóch tysięcy obywateli, a także grupa co najmniej 25 sędziów w stanie czynnym. Sędzia Sądu Najwyższego będzie mógł przejść w stanu spoczynku w wieku 65 lat, pracować dłużej mógłby za zgodą prezydenta.

KRS w rękach polityków

Przypomnijmy - zarówno PiS jak i prezydent opowiedzieli się za tym, by KRS była odtąd w całości wyłaniana wyłącznie przez polityków. Zdaniem opozycji i wielu prawników takie rozwiązanie jest niezgodne z konstytucją i narusza trójpodział władz.

Do tej pory w ramach równowagi władz "sędziowską" część Rady wybierają sami sędziowie - podobnie jak Sejm, Senat czy prezydent, którzy także sami wskazują swoich przedstawicieli w KRS.

Tydzień temu broniliśmy rezydentów. Ale teraz znamy nowe fakty [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (153)
Stanisław Piotrowicz i Paweł Mucha spotkają się ws ustaw o KRS i SN
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 50 razy 44

  PISowska bolszewia w pełnym wymiarze.Dwóch facetów spotyka się i przyklepuje ważne dla ustroju państwa ustawy o sądownictwe i jeden z nich to prokurator stanu wojennego.Historia zatoczyła koło.PISowcy możecie sobie bredzić o dekomunizacji ale nikt porządny i uczciwy w to nie uwierzy.W normalnym kraju demokratycznym to w parlamencie są procedowane ustawy i to jeszcze po szerokich konsultacjach społecznych.Polska w aktualnym momencie historii nie jest demokratycznym państwem prawa.
  Wiecie czym się różnił PZPR od PIS ? Ci pierwsi na swych czerwonych sztandarach nieśli sierp i młot, PIS natomiast na swych czarnych sztandarach niesie krzyż i co ciekawe często są to ci sami ludzie, tacy jak ten ''P'' !

 • chi-neng

  Oceniono 38 razy 34

  W czlowieku wszystko sie gotuje, na mysl o tym jakiez to 'bolszewickie bydlo Kaczej Farmy' jest przy wladzy, a jeszcze bardziej na mysl o tym, CO Z TA POLSKA CZYNIA!

 • zerozer52

  Oceniono 35 razy 33

  PostPZPRowska ku... i sygnalista.

 • kataryniarski

  Oceniono 25 razy 25

  Tow. Prokurator Piotrowicz, wie jak sobie radzić z ekstremom... już raz tego dowiódł!

 • alexcomp

  Oceniono 22 razy 22

  Precz z komuną, precz z komuną!!!! Panie Piotrowicz.

 • batura3

  Oceniono 19 razy 19

  Towarzyszu Piotrowicz -członkowie Pissu wraz z ogromna rzesza ex komunistó w (Czabanski, Wolski, Jasiński, Kryze, itd., itd.) popierają Was ex towarzyszu prokuratorze stanu wojennego. Pissowska hipokryzja w pełni - alleluja :))))). A co na to NIGDY nie aresztowany ani internowany (dziwne), Jarosław K:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX