"Warszawa kojarzy się jako wyspa dla mafii". Jaki już ocenił kandydaturę Trzaskowskiego

Patryk Jaki już zdążył zaatakować Rafała Trzaskowskiego, mimo że nie jest on jeszcze oficjalnym kandydatem PO w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy. Czyżby był zazdrosny, bo sam szykuje się na to stanowisko?

Grzegorz Schetyna ogłosił, że zwróci się do władz PO o akceptację dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. Mimo że decyzja nie jest jeszcze oficjalna, Patryk Jaki już skomentował tę propozycję w serii wpisów na Twitterze.

"Wyspa mafii i złodziei"

Wiceminister sprawiedliwości wypomniał Rafałowi Trzaskowskiemu współpracę z obecną prezydent Warszawy, Hanną Gronkiewicz-Waltz.

"Warszawa przez duet HGW-Trzaskowski na świecie zaczęła się kojarzyć jako zielona wyspa dla mafii i złodziei.Trzeba to zmienić" - napisał Jaki w pierwszym wpisie.

"Czwarta kadencja Hanny Gronkiewicz-Waltz"

Zdaniem wiceministra sprawiedliwości, zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego będzie "czwartą kadencją Hanny Gronkiewicz-Waltz".

"PO rozpoczęła walkę o 4 kadencję HGW. Szef kampanii HGW - R.Trzaskowski milczał najdłużej na temat przekrętów reprywatyzacyjnych" - punktował dalej. "PO mówi "w stolicy potrzebna jest zmiana". PO nie chce już dłużej wiceszefa PO. Radykalna zmiana to - poseł PO" - napisał pod wspólnym zdjęciem Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego.

Trzaskowski pyta Jakiego o PO

Rafał Trzaskowski nie pozostał dłużny. Odpowiedział Jakiemu mu na Twitterze: "Panie Patryku - a jak Pan był w Platformie Obywatelskiej, protestował Pan przeciwko reprywatyzacji w Warszawie?".

Wiceminister sprawiedliwości wstąpił do Platformy Obywatelskiej w 2006 roku i z jej ramienia po raz pierwszy został wybrany do opolskiej rady miasta. Niedługo po wyborach przeszedł do PiS. Z tą partią był związany również wcześniej - w 2003 roku dołączył do Forum Młodych PiS.

Krążą plotki, że Jaki też myśli o fotelu prezydenta Warszawy

Od jakiegoś czasu mówi się, że Patryk Jaki również jest zainteresowany fotelem prezydenta Warszawy. Pod koniec września Jacek Sasin w wywiadzie dla serwisu wpolityce.pl zapytany o krążące plotki dotyczące ewentualnego startu Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta Warszawy, powiedział wprost: "wydaje mi się, że to byłaby dobra kandydatura".

Andrzej Duda wywołał aplauz na amerykańskiej uczelni. Uszczęśliwił studentów jednym zdaniem

Więcej o: