Rafał Trzaskowski kandydatem PO na prezydenta stolicy. "Nie można oddać Warszawy w ręce PiS"

Rafał Trzaskowski ma być kandydatem PO na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Grzegorz Schetyna zwróci się do władz Platformy o akceptację jego kandydatury.

- Zwrócę się do władz PO na Mazowszu o akceptację Rafała Trzaskowskiego. Po tej akceptacji przedstawimy tę kandydaturę do akceptacji krajowej - powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Nie można oddać Warszawy w ręce PiS. Warszawa potrzebuje zmiany. Mnie jako warszawiaka bulwersuje to samo, co każdego warszawiaka. Oddawanie kamieniec, wszechobecna "szyldoza" i korki. Warszawa potrzebuje świeżego spojrzenia kogoś młodego

- powiedział o swojej kandydaturze Rafał Trzaskowski.

Jeszcze w połowie października Rafał Trzaskowski mówił, że jest "absolutnie zdeterminowany, by kandydować na prezydenta Warszawy". Przekonywał, że jeśli Platforma zdecyduje się wystawić go w wyborach na prezydenta stolicy to podejmie wyzwanie.

Były europoseł powalczy o Ratusz

Rafał Trzaskowski jest posłem Platformy Obywatelskiej. W latach 2009-2013 był europarlamentarzystą, a później m.in. wiceministrem spraw zagranicznych ds. europejskich. Zna cztery języki obce.

Hanna Gronkiewicz-Waltz już nie wystartuje

Obecnym prezydentem Warszawy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, również z PO. Pełni ten urząd od grudnia 2006 roku. - Jeśli dokończę kadencję, to nie mam zamiaru ponownie startować - zapowiedziała posłanka na antenie TVN24 w zeszłym roku.

W październiku oznajmiła też, że nie zamierza ponownie kandydować do zarządu Platformy Obywatelskiej. W "Faktach po faktach" w TVN24 wytłumaczyła, że wcześniej było jej to potrzebne do pełnienia funkcji prezydenta Warszawy, jednak teraz chce ustąpić miejsca "młodszym".

Tydzień temu broniliśmy rezydentów. Ale teraz znamy nowe fakty [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: