Szydło zapowiada trzęsienie w rządzie. Kto może stracić stanowisko? [GIEŁDA NAZWISK]

Za kilkanaście dni poznamy nazwiska ministrów, którzy będą musieli odejść z rządu. W mediach spekuluje się m.in. o dymisji Andrzeja Adamczyka, Anny Streżyńskiej i Witolda Waszczykowskiego.

Premier Beata Szydło w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 zapowiedziała, że wkrótce dojdzie do rekonstrukcji rządu.

- Ta decyzja została podjęta. Będą zmiany w rządzie. Omawiam te zmiany z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, co jest rzeczą naturalną, takie decyzje zapadają w gremiach partyjnych. Te zmiany nastąpią, w ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję państwa o decyzjach, które podjęłam - wyjaśniła Szydło. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Premier zaapelowała o to, by nie spekulować na temat dymisji, jednak w mediach od tygodni pojawiają się nazwiska tych, którzy mogą stracić posady.

Według doniesień dziennika "Fakt", tekę ministra infrastruktury straci Andrzej Adamczyk, a jego resort ma zostać "wchłonięty" przez Ministerstwo Rozwoju. Jak kilka dni temu informował Onet.pl, Andrzej Adamczyk ma być w konflikcie z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który zarzuca Adamczykowi nieumiejętne wykorzystywanie funduszy unijnych i "tolerowanie kolesiostwa" w państwowych spółkach.

Streżyńska i Waszczykowski odejdą?

Odwołana może zostać również minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Obowiązki resortu miałyby zostać podzielone między KPRM, MSWiA, MON i Ministerstwo Rozwoju. Na niekorzyść Streżyńskiej miałyby przemawiać m.in. zła kondycja finansowa resortu i krytyczne wypowiedzi Streżyńskiej dotyczące innych ministrów z rządu Beaty Szydło.

Z rządu miałby odejść również wymieniany na giełdzie od dawna minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski."Negatywnie na opinię o ministrze Witoldzie Waszczykowskim wpłynęła w ostatnich tygodniach między innymi sprawa ambasadora przy UE Jarosława Starzyka, powołanego przez ministra w ubiegłym roku. Starzyk złożył rezygnację, gdy okazało się, że jego nazwisko pojawia się w dokumentach zbioru zastrzeżonego IPN" - pisał w "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko.

Na liście osób, które mogą zostać zdymisjonowane, znaleźli się również minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Komentarze (162)
Rekonstrukcja rządu. Kto może stracić stanowisko? [GIEŁDA NAZWISK]
Zaloguj się
 • tyfus.wolski

  Oceniono 35 razy 25

  Jeśli to trzęsienie wytrzęsie - Maciorewicza, Szyszkę, Jurgiela, Ziobrę, Gowina,
  Radziwłła, Błaszczaka i samą Szydło - no dobra - cały nierząd sekty smoleńskiej,
  JESTEM ABSOLUTNIE ZA .. W innym przypadku to tylko kabaret pod Ciemnego Luda

 • remo29

  Oceniono 27 razy 15

  Jarek tylko wymienia kukiełki na nowe, czym się tu jarać? Sznurki prowadzą w to samo miejsce.

 • pi.mi

  Oceniono 15 razy 13

  Parę razy "podkreślała" że to ona podejmuje decyzję o zmianie.

  Czyli dalej o niczym nie decyduje.
  Szkoda na nią czasu.

 • petrucchio

  Oceniono 16 razy 12

  Ministerstwo Propagandy Sukcesu i Autopromocji Morawieckiego wchłonie kolejne resorty. Tak to pycha kroczy przed upadkiem.

 • fragola50

  Oceniono 19 razy 11

  Udawana "rekonstrukcja", ale zawsze kosztowna (odprawy itd.) - co to za zmiana kiedy jednego pisowca zastąpi inny pisowiec??

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 11

  A co z:

  • Macierewiczem
  • Ziobro
  • Szydlo
  • Gowinem
  • Plaszczakiem
  • Karczewskim
  • Kuchcinskim
  • Terlikowskim
  • Brudzinskim

 • senior2244

  Oceniono 12 razy 10

  A cóż to za trzęsienie jak najwięksi szkodnicy /Antek paranoik,głupia szyszka,nieudacznik błyszczek,przestępca ułaskawiony oraz I prokurator i sędzia / pozostają przyspawani do foteli.

 • def11

  Oceniono 14 razy 10

  "Trzęsienie ziemi" w pudełku z kukiełkami, olaboga ! :)

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 10

  Aby Polska była Polską
  trzeba wolakom utworzyć Wolskę u pewnego 'ojca' w Toruniu, ogrodzić i niech sobie tam rządzą, uprawiają miesięcznice, niech sobie łażą na marsze z pochodniami. Wszystkie ulice, place, skwery, przystanki nazwą imieniem Lecha, będą rozwijać budownictwo- pomników PISprezydęta, a produktami exportowymi będą krzyżyki, woda święcona, kapliczki z PISprezydętem oraz relikwie z pociętego na milion kawałków wraku Tupolewa smoleńskiego. Będą uprawiać demolki, zadymy, palenie opon i protesty przeciwko wszystkiemu co nie wolskie. Wolacy wybudują sobie sto centrów opaczności, ustanowią Chrystusa królem Wolski, ustanowią obowiązek posiadania w każdym domu i zagrodzie pomnika PISprezydęta, każdemu obywatelowi przydzielą agenta Tomka. W ramach wolskiej zmiany- wyprodukują tysiące misiewiczów i szemranych fundacji które za pomocą bilbordów bedą wolakom robić wodę z mózgu. Poza tym wypowiedzą wojnę Rosji i Niemcom za wszystko od czasów Mieszka I, na które wyślą brygady moherów zaopatrzone w pancerne modlitewniki, krówki mordoklejki,wyrzutnie ulotek i długopisy z latarkami .A rządzić Wolską będzie po wsze czasy słońce karpat i żoliborza - naczelny Wolak Wszystkich Wolaków - przy pomocy usłużnych misiewiczów, marionetek i błaszczków.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX