Dziennikarka TVN24 zadała Gronkiewicz-Waltz pytania... od członków Komisji Weryfikacyjnej

Hanna Gronkiewicz-Waltz jest wzywana na kolejne posiedzenia Komisji Weryfikacyjnej i za każdym razem się nie stawia. Dziennikarka TVN24 postanowiła zadać jej pytania członków komisji - o czym prezydent Warszawy dowiedziała się po fakcie.

Urząd skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. złotych na poczet kar, nałożonych na nią przez Komisję Weryfikacyjną Pomimo tego prezydent konsekwentnie nie stawia się na posiedzeniach komisji, a jej członkowie nie mieli możliwości formalnego zadania jej pytań.

Ich pytania postanowiła zadać w rozmowie z prezydent Brygida Grysiak z TVN24. Gronkiewicz-Waltz dopiero po fakcie dowiedziała się, że nie odpowiadała na pytania dziennikarki, lecz na zapytania, przesłane przez Patryka Jakiego, Bartłomieja Opalińskiego, Pawła Rabieja i Adama Zielińskiego.

Gronkiewicz-Waltz udzielała krótkich odpowiedzi. Mówiła m.in., że nie docierały do niej sygnały dot. patologii w reprywatyzacji w żadnej formie, oraz że pracownik ratusza kłamie mówiąc o naciskach na wydanie decyzji reprywatyzacyjnych. 

Prezydent mówiła, odpowiadając na pytania wysłane przez Patryka Jakiego, że chciała osobiście nadzorować Biuro Gospodarki Nieruchomościami przez dwa lata, ponieważ "wiceprezydent Jakubiak odszedł na szefa KNF-u". Podkreślała, że aresztowani urzędnicy biura podlegali jego dyrektorowi, Marcinowi Bajce. - Nie kontrolował on ich w sposób dostateczny - stwierdziła prezydent. 

Grysiak zadała też kilka własnych pytań, m.in. o to, czy prezydent uważa, że zaniedbała coś ws. reprywatyzacji. - Nie ma takiej rzeczy. Nie zrobiłam nic złego - zapewniała prezydent. 

"Skoro nie potrafimy robić publicznych mediów, zlikwidujmy je". Oto kulisy działania TVP [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 8]

Więcej o:
Komentarze (176)
Komisja Weryfikacyjna. Dziennikarka zadała Gronkiewicz-Waltz pytania członków komisji
Zaloguj się
 • kabed007

  Oceniono 27 razy 17

  czy HGW złamała prawo powinien ocenić sąd. Nie medialna komisja nijakiego.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 24 razy 12

  @gzymek.mk
  Tak to już jest, że „łapaj złodzieja” najgłośniej krzyczy sam złodziej.
  Po przejęciu władzy przez dobrą zmianę w 2015 roku na światło dzienne zaczęły jednak wychodzić kompromitujące fakty związane ze współpracą i zatrudnianiem przez PiS ludzi wyżej wymienionego „układu”. Początek tej fali dała książka Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”, w której autor opisał zażyłe kontakty Macierewicza z konfidentami SB (Jerzy Luśnia i Chris Ciszewski). Kolejne kompromitujące fakty były tylko kwestią czasu. Lista takich ludzi, blisko związanych z politykami PiS wciąż się wydłuża. Zresztą zobaczcie sami:
  – „Pan Kazimierz” – kierowca, szara eminencja MON i bliski przyjaciel Macierewicza karierę zaczynał w Wojskowej Służbie Wewnętrznej (WSW), którą IPN zalicza do komunistycznej bezpieki;
  – Jan Kudrelek –zaangażowany ideologicznie były SB-ek, którego Macierewicz zatrudnił w biurze prawnym Służby Kontrwywiadu Wojskowego – jednej z kluczowych służb dbających o nasze bezpieczeństwo;
  – Piotr Wroński – były SB-ek, którego najbliższy człowiek Macierewicza zatrudnił w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych – jednej z najważniejszych (z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski) spółek skarbu państwa;
  – gen. Krzysztof Motacki – absolwent kursu sowieckiego GRU powołany przez Macierewicza na szefa kluczowej z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu;
  – gen. Bogusław Samol – współautor Strategicznego Przeglądu Obronnego oraz autor reformy systemu dowodzenia armią, absolwent moskiewskiej Akademii Wojsk Pancernych i pomysłodawca „pojednania” NATO z … Rosją. Macierewicz zabiegał o włączenie gen. Samola do grupy ekspertów NATO pracujących nad reformą struktur Sojuszu. NATO jednak kandydaturę odrzuciło. Ciekawe dlaczego?
  – płk. Zbigniew Rybka – attache obrony w Atenach – były oficer WSI, – płk Michał Sprengel; zastępca attache obrony w Waszyngtonie – były oficer WSI;
  – płk. Tomasz Trzciński – „ambasador wojskowy” w Budapeszcie – były oficer WSI;
  – płk. Jerzy Ptaszek – „ambasador wojskowy” w Gruzji – były oficer WSI;
  – płk. Sławomir Mnitowski – „ambasador wojskowy” w Jordanii – były oficer WSI;
  – płk. Dariusz Marynowski – „ambasador wojskowy” w Armenii – były oficer WSI;
  – płk. Zbigniew Rosiński – „ambasador wojskowy” w Serbii – były oficer WSI;
  – płk. Wiesław Mitkowski – komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych – absolwent Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego i prawdopodobnie również oficer WSI;
  – Jarosław Starzyk – były ambasador rządu PiS przy Unii Europejskiej odwołany po ujawnieniu, że był tajnym współpracownikiem komunistycznej Wojskowej Służby Wewnętrznej;
  – Krzysztof Suprowicz – ambasador rządu PiS w Katarze odwołany dokładnie z tego samego powodu jak Jarosław Starzyk;
  O prokuratorze Stanu Wojennego, szefie PiS-owskiej sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisławie Piotrowiczu już nawet nie warto wspominać. Tak samo jak o aparatczykach PZPR licznie obecnych w szeregach PiS.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 34 razy 12

  @alexcomp
  idąc twoim tokiem rozumowania, za katastrofę w Smoleńsku odpowiedzialny jest prezydent L.K., bo on był przełożonym I TO ON DECYDOWAŁ I NIE DOPILNOWAŁ odlotu "tutki" nie na 2. krąg, ale na lotnisko zapasowe w Witebsku

 • kotwkaloszach

  Oceniono 9 razy 9

  W calej tej sprawie chodzi o przejecie Warszawy przez PiS. Kamienice, reprywatyzacje itd itp to tylko narzedzie do osiagniecia celu. Jesli ktos jeszcze ma zludzenia, to dodam, ze PiS zdolny jest nawet sfabrykowac "dowody" by dopiac celu!

 • poppers68

  Oceniono 21 razy 7

  HANNA GRONKIEWICZ WALZ JEST ODPOWIEDZIALNA ZA SCENARIUSZE, GDY MIASTO ODDAŁO PRAWOWITYM WŁAŚCICIELOM KAMIENICĘ A WŁAŚCICIELE CI SPRZEDALI KAMIENICĘ SPÓŁCE, KTÓRA ZACZĘŁA MIESZKAŃCÓW SZYKANOWAĆ.
  Taki jest wydźwięk tej całej afery.
  Dodatkowo, jeśli kulawe od 27 lat prawo ZEZWALA na odstąpienie swoich roszczeń ( nawet za 2 peso) osobom trzecim TO O JAKIEJ AFERZE HANNY GRONKIEWICZ WALZ MÓWIMY????
  Wiecie jaki będzie efekt szmnej komisji Jakiego ( oprócz tego, że zostanie prezydentem Warszawy w 2018 roku bo gawiedź da wiarę)?
  Efektem będą MILIARDY odszkodowań dla spółeczek i spółek za bezprawne odebranie Im własności. Tak to będzie wyglądało bo prawa nie zmienia się wstecz i tyle.
  Szkoda mi oczywiście mieszkańców ale niestety - takie scenariusze występują nagminnie gdy prawowici spadkobiercy, po zwrotach kamienic windują czynsze i szykanują ludzi bo mają inne plany związane z lokalami. IM TEŻ TRZEBA ODEBRAĆ TE KAMIENICE?

 • 55kris

  Oceniono 23 razy 7

  gmyzek junior i inne pisiory: może coś mądrego powiecie o SKOKU na kasę waszych wiernych wyborców???

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 5

  Gronkiewicz-Waltz odpowiadała na pytania Brygidy Grysiak z TVN24. przesłane jej przez Patryka Jakiego, Bartłomieja Opalińskiego, Pawła Rabieja i Adama Zielińskiego.
  -----
  CO SIE STALO Z TYM NARODEM?!

  CO SIE STALO Z ZAWODEM DZIENNIKARSKIM?

  KTO W NIM PRACUJE?

  KTO ZATRUDNIA PROSTYTYTUTKI I ALFONSOW POZUJACYCH NA DZIENNIKARZY, SPELNIAJACYCH WLASNYM LAJDACTEM MISJE PRO-RZADOWA?!

  ILE DZIENNIKAREK I ILU DZIENNIKARZY ZAPRZEDALO SIE DUSZA I CIALEM I LAJDACZY DLA SEKTY SMOLENSKIEJ I ZA JAKIE PIENIADZE?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX