Komentarze (138)
Rafał Matyja: PiS kształtuje nową tożsamość części Polaków, jako lepszych od reszty
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Marcin Zmarca

  Oceniono 12 razy 6

  Grecy szli do upadku 20 lat. My zrobimy to szybciej. I bardzo dobrze, niech Naród znów poczuje co oznacza socjalizm. Gracji jednak pomaga Unia, bo Grecy mimo że są złodziejami i bankrutami przyjmują uchodźców, dlatego Unia im pomaga i jest cicho sza. My nikogo nie przyjmiemy, tu nikt nie przyjedzie, nie mamy argumentów. Gdy zbankrutujemy Unia nam nie pomoże jak Grecji, Rosja nam nie pomoże jak Cyprowi. Znów zostaniemy sami jak w trakcie i po rozbiorach, jak w czasie IIRP, jak po IIWŚ. Znów będzie to samo, mały, zajadły, mściwy, podły i kłótliwy naród będzie płakał że znów ktoś, gdzieś jest winien krzywdy Wielkiej Polski.

 • rozterka47

  Oceniono 9 razy 5

  Władza PISu w dużej mierze opiera się na uczuciu nienawiści , to nigdy nic dobrego nie przynosi.

 • tetradrachma

  Oceniono 11 razy 5

  Bez mała 2500 lat temu Thukydides (Θουκυδίδης ὁ Ἀθηναῖος) Ateńczykom powiedział: "Każda władza demoralizuje, tylko absolutna demoralizuje.... absolutnie" ! Ja, (skromnie) dodam, że dzisiejsi Polacy, na demoralizację, sa szczególnie podatni bo ? Bo są, w swej masie, ciemni, nie maja elit, rodziny, szkoły, kościoła. We Francji, Niemczech (a nawet Czechach) w podstawówce (sic !) ucza "kto tworzył podstawy zjednoczonej Europy, dlaczego rządzących należy kontrolować" ? Taki Błaszczak, typowy polski ćwierćinteligent, wierzy (i głosi).... "wygraliśmy wybory to możemy robić CO CHCEMY". TO się zemści. "Róbta tak dali i patrzcie końca".

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 5

  Kaczora bardzo dużo mówi i za każdym razem co innego

 • Nabil el Halabi

  Oceniono 4 razy 4

  A co jeśli to nowe pokolenie to będą janczarzy ze szkół religijnych,
  typu od Rydzyka, KUL czy UKSW?

 • jiddu

  Oceniono 4 razy 4

  Mogą sobie kształtować jednych jako lepszych od drugich, ale rzeczywistość łatwo te zapędy zweryfikuje. Pis ma bardzo mały potencjał intelektualny, by nie powiedzieć zerowy, więc takie rzeczy zawsze wypłyną na wierzch i wypływają, na przykład za granicami nieustannie się kompromitują swoimi wypowiedziami. Zacząłbym się bać pislandii w momencie, gdyby zaczęły do niej dołączać elity intelektualny, tak, jak to miało miejsce w trzeciej rzeszy, tutaj raczej nic takiego się nie zdarzy, gdyż pislamiści wolą przekupić tę mniej uzdolnioną część społeczeństwa, inteligencji natomiast nienawidzą. Na ich miejscu, marząc o potędze postąpiłbym odwrotnie, bez elit po prostu wcześniej czy później system się sypnie - sam z siebie, bo tak już jest na całym świecie, że głupota kończy wielkim kryzysem.

 • liberau

  Oceniono 6 razy 4

  PiSu nie zgubią żadne zewnętrzne wydarzenia, ale właśnie to parcie na kadry. Im szybciej będzie ta czystka postępować, tym więcej zacznie się afer z udziałem nowej pisowskiej nomenklatury. Im brutalniej będzie ten proces przebiegał - a faktycznie część elektoratu traktuje te czystki jako rozrywkę i domaga się ofiar - tym większe poczucie bezkarności wśród nowej elity nomenklaturowej. To beczka prochu.

 • almagus

  Oceniono 12 razy 4

  Wystarczy nazwać się Prawo i Sprawiedliwość, aby być bezkarnym!
  Fundacja Prasowa Solidarności i co?

  Reprywatyzacja.

  Już dzisiaj myłam ręce.
  Tera mam na piniędze.
  Oddaję Pałac Kultury.
  Urzędowe chałtury.
  Pełnomocnik prawny.
  Majątek starodawny.
  Właściciel dawno martwy.
  Więc taki łup jest łatwy.
  Psuje czasem POwiec.
  Nie chciał oddać Giszowiec.
  Rozgrzeszenie od księdza.
  I nie daje piniędza.
  Skradli budynek RUCHU.
  I wszystko w prawa duchu.
  Komisja Majątkowa.
  Oddana Polski połowa.
  Na wiarę rozkradane.
  Poczdamskie pozyskane.
  Biorą bo poniemieckie.
  Weź do przekrętu kieckie.
  I niechaj Bóg zachowa.
  Komisja Majątkowa.
  Prawo i Sprawiedliwość.
  Jakiegoś to uczciwość.

  2017-10-26 almagus
  almagus.blox

 • kocurimysza

  Oceniono 6 razy 4

  Jestem tym gorszego sortu , a ponoc Miejszosc w Polsce JEST POD OCHRONA ? . Bede musial w takim razie wystapic o Przynalezne jako osoba Mniejszosci PROFITY Finansowe i Prawne ...

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczyński wrogiem establishmentu? A to dobre!!! Przecież sam do niego należy!

 • zd46

  Oceniono 8 razy 4

  Z Rzeszowa? No to "bieszczadzki łałtorytet", jak Piotrowicz, emeryt Michalik i inni. Tam stworzone zostało "zagłębie katolskie" i tam są Polacy "lepsi od innych w czczeniu nowego pisbożka"" tylko dlaczego nie najlepsi i dlaczego tacy godzący się na łamanie Konstytucji?

 • 55kris

  Oceniono 3 razy 3

  Nowe pokolenie masowo wyjeżdża z tego grajdołu bogoojczyźnianego i pracuje na potęgę Anglii, Niemiec czy Norwegii. A niedługo także Szwecji. Ciekawe, czy pislamiści sami na siebie zarobią. Raczej poproszą Putina o bratnią pomoc....

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 3 razy 3

  Co tam Radio Maryja jak jest Rafał Matyja?!

 • n29a

  Oceniono 5 razy 3

  "wywrzeć na presję"? hm.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 11 razy 3

  Inteligentni inaczej zawsze byli i będą zakompleksieni.

 • poziomka_vr

  Oceniono 6 razy 2

  "Rafał Matyja: PiS kształtuje nową tożsamość części Polaków jako po prostu lepszych od reszty "
  To niby ma być jakaś nowość? Przez 25 lat kształtowano tak tożsamość tzw. przedsiębiorców jako lepszych i całej reszty jako gorszych. Nawet w szkołach specjalny przedmiot jest, gdzie dzieci gorszych polaków uczą się jakimi to dobrodziejami są "przedsiębiorcy".

 • kemor234

  Oceniono 10 razy 2

  Marzenie dyktatora.
  Zamiast demokracji, władza. Władza bez patrzenia na ręce. Bez możliwości oceny. Władza absolutna.
  Do końca świata i jeden dzień dłużej.

 • Adam Persson

  Oceniono 1 raz 1

  Klękajcie Narody przed tym tytanem intelektu. Autorytet na miarę Gazety WYborczej

 • G SGK

  Oceniono 9 razy 1

  No patrz, to zupełnie jak GW w 2007. Młodzi, nowocześni, wykształceni z dużych miast, a reszta to moher na przemiał... Zabrać babci dowód bo obory narobi.

 • Peter Wiench

  0

  Tak Polska- troche ; przypomina; STOL chlopa panszczyznianego- dobrze mi + 500+ wladza ma racje poniewaz : stadia kolacje+500- break prawdziwej opozycji- I Kaczynski tym wlada- Coz moze obudzi sie ; nowe pokolenie- ktore Zanuck ; Polska DLA wszystkich;???

 • 7ogamihcra

  0

  Hitler też przekonał większość Niemców, że są lepsi...najlepsi nawet.

 • zawsze888

  Oceniono 2 razy 0

  .....przez wiele lat rzadzily tym krajem samozwancze, wyrosle z czerwonych oprawcow "elyty"....takich wlasnie Milerow, Tuskow, Pawlakow itp.....itd....i tak sie sami w tym samozachwycie utwierdzili.....ze nawet dzisiaj tacy Kalisze, Kwasniewscy czy niepismienne Walesy.....uwazaja sie za cos lepszego......to za rzadow PO wlasnie.....doprowadzono przemysl pogardy spoleczenstwa do perfekcji.....ale nistety narod nie zapomina....i w 2015 nie zapomnial.....odsunal czerwona zgraje od wladzy.....i niestety mysle.....ze nawet czary baby jagi nic tutaj nie pomoga.....PIS robi cos dla ludzi i dobrze rzadzi krajem.....mimo ryku oszalalych z rozpaczy czerwonych knurow.....teskniacych za pelnym korytem....bo panowie i panie z tzw.....totalnej opozycji.....rzadzenie Polska jest sluzba.....a nie grabieniem kasy....zarciem osmiorniczek i przesiadywaniem w kolejnych studiach telewizyjnych....

 • acototak

  Oceniono 6 razy 0

  Lepsi piją Pepsi.

 • zd46

  Oceniono 10 razy 0

  Matyja po szaleju.

 • spinaker99

  Oceniono 11 razy -1

  Pis robi to czego iini nie zrobili a to trafia do ludzi.Bierze się za złodzieji i malwarsantów jak Gronkiewicz -Waltz i za złodzieji Vat-u.Wytłumaczcie jak można było działki warte miliony za grosze sprzedać?albo jak można dostać Vat bez jego zapłaty.Mieszkam 30 lat w Niemczech i jeszcze o czymś takim nie słyszałem.To trafia do ludzi a ci mają nadzieję przynajmniej na trochę sprawiedliwości

 • frusto

  Oceniono 6 razy -2

  He, bo "młodzi, wykształceni, z wielkich miast", "moherowa koalicja", "jasna strona mocy", "zabierz babci dowód" i dziesiątki podobnych haseł nie były kształtowaniem części Polaków, jako lepszych od innych. A dzisiaj ci wszyscy, których non-stop spotykam na forach GW i zaczynają rozmowę od przyjaznego przybicia piątki słowem "pisuar" albo "pislam" nie uważają się za lepszych od innych i nie jest to efektem kilku dekad konsekwentnego sączenia propagandy przez "majnstrim"

 • piotr1271

  Oceniono 6 razy -2

  Hm, jakże inaczej postępowała poprzednia koalicja kreując swoich wyborców na Młodych Wykształconych z Wielkich Miast. Brawo GW za rzetelność! Przed ostatnimi wyborami waliliście w opozycję aż leciały wióry, a teraz dla odmiany i zachowania wzorowego obiektywizmu walicie w partię rządzącą. Ręce same skłądają się do gratulacji;)

 • arturjac

  Oceniono 5 razy -3

  "A ja twierdzę, że to złe zjawisko: nieobecność ludzi starszych"

  Powinno być: "nie obecność".

 • angelus-silesius

  Oceniono 12 razy -4

  Fajny filmik; minęły 2 lata rządów PiS - w tym czasie wiele rzeczy przestało nas dziwić: podmiotowa polityka zagraniczna, dotrzymywanie obietnic wyborczych, rozpędzenie wrzodów z kasty nadzwyczajnych ludzi, przebudowa armii i przemysłu zbrojeniowego, urwanie łba hydrze VATowskiej mafii, sprowadzenie PO na śmietnik historii, zakręcenie kurka sprzedajnym kÓrwom Sorosa od NGOs'ów po Gazetkę, najmniejsze w historii bezrobocie, wzrost zadowolenia Polaków, zatrzymanie najazdu nachodźców....

  Pięknie - lepiej dotąd w III RP nigdy nie było. A przecież to jest raczej początek niż koniec.
  Dobra zmiana!

 • ubudubu4

  Oceniono 7 razy -5

  Tych 500 mld (z 500 mld na 1 bln zł) złotych długu które zawdzięczamy liberalnej PO nikt nigdy nie pobije...........he he....

 • Staszek Sowiecki

  Oceniono 14 razy -6

  Kamyczkiem do ogródka i cegiełką do sukcesu wyborczego PiS w mojej ocenie była też tępa, ciężka, prymitywna antyrosyjska propaganda serwowana codziennie m.in. przez Czerską:-)
  Co akurat zbiegło się w czasie z kampanią wyborczą, prezydencką, później parlamentarną.

  I tak "michnikowszczyzna", licytująca się ze "smoleńszczyzną", kto jest bardziej antyruSSki chyba sama strzeliła "se" w kolanko.
  Spisek, spisek PiSany cyrylicą:)

 • demaskator5

  Oceniono 16 razy -6

  To oczywiste nie każdy Polak dźwigał
  „sierp i młot” zaraza została powstrzymana.

 • Onufry Dyrczek

  Oceniono 18 razy -8

  Oprócz tych bzdetów które tu wypisujecie - platformo- dręczy mnie jako wyborcę, od pewnego czasu pytanie, na które mam nadzieję otrzymać odpowiedź, najlepiej od Pana
  Butki, jako człowieka mądrego i kompetentnego: Do czyich kieszeni trafiały gigantyczne pieniądze z VAT za paliwa, które powinny trafić do Skarbu Państwa, a niestety tam nie trafiły?
  Od wyjaśnienia tej sprawy zależał będzie wynik wyborów. POLSKA CZEKA NA WIARYGODNĄ ODPOWIEDŹ !

 • george5591

  Oceniono 16 razy -8

  bo PiS jest poprostu lepszy chociazby w zepchnieciu libertynskich cwaniakow do naroznika

 • m78k

  Oceniono 21 razy -13

  Co za dyrdymały opowiada Pan Profesor. Kaczyński i PiS ma wielkie zasługi dla Polski i Polaków i żadne dywagacje służące rozmydleniu tych zasług nic tu nie pomogą. Kaczyński wyprowadził polską politykę z oparów absurdu. Teraz polityka ta sprowadza się do przetargu na obietnice konkretnych korzyści, w tym finansowych dla elektoratu. Wprowadził porządek w terminologii politycznej. Teraz komuch to komuch, ubek to ubek. Jeżeli uważamy, że Solidarność walczyła z komuną, to nie wolno hołubić komuchów takich jak Kwaśniewski, Cimoszewicz, Borowski i innych okrągło-stołowców. Nie wolno hołubić ubeków i obniżka ich kosmicznie wysokich emerytur, jest wreszcie konkretną realizacją tego postulatu. Kaczyński konkretnie i wreszcie realnie ucywilizował kwestie socjalne w Polsce. Sztandarowy 500+ zlikwidował skrajną nędzę i niedożywienie dzieci. Podwyżki płacy minimalnej i minimalnej stawki godzinowej umożliwiły, choć jeszcze może nie do końca, zaspokojenie najpilniejszych potrzeb. Te proste reformy wyzwoliły pokłady energii społecznej, pozwoliły na wyjście z marazmu i pozwoliły na spadek bezrobocia, wzrost PKB, wzrost eksportu i spadek tempa zadłużania się państwa. Kaczyński myśli o Polsce jak o przedsiębiorstwie. Bo tak naprawdę państwo to jest rodzaj "firmy - przedsiębiorstwa". Ma wszystkie atrybuty przedsiębiorstwa. Największe firmy światowe porównywane są z całymi państwami. Wiele firm ze światowej czołówki wciąż jest większych od Polski. Państwo - firma musi być sprawnie zarządzana. Nie jest prawdą, że wszystko reguluje wolny rynek, a państwo ma się do tego nie mieszać. Takie poglądy prowadzą do takich patologii, jak afera z kradzieżą kamienic w Warszawie, Krakowie i innych miastach. Tak jak w firmie się dba o załogę, tak w państwie nie można obywateli narażać na bezdomność, nędzę, wyzysk i niesprawiedliwość. Przykład Warszawy i innych miast pokazuje też, że nieprawdziwy jest pogląd, że na straży praw i bezpieczeństwa obywateli stoją sądy. Niezależne sądy dbają tylko o interesy sędziów i oligarchów i całkiem nie przejmują się losem zwykłych obywateli. Pokazała to afera warszawska. Można by jeszcze dalej prowadzić tę polemikę z Panem Profesorem, ale chyba już nie ma sensu. Resztę dopowie elektorat, przy urnach do głosowania!

 • krzysio333

  Oceniono 15 razy -13

  Bo to prawda. Te słowa oderwaną od koryta partię bardzo boli. Jej partyjne media też. A WYSTARCZYŁO NIE KRAŚĆ!!!.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX