"Rejs Titanica, Platforma nigdy nie była tak słaba". "Wiadomości" TVP "relacjonują" konwencję PO

"Wiadomości" TVP w głównym wydaniu tradycyjnie chwaliły sukcesy rządu PiS. Tym razem jednak wyjątkowo dużo miejsca poświęciły także PO, która miała w sobotę konwencję. Widzowie usłyszeli m.in., że PO w Łodzi rozpoczęła "rejs ku wyborom samorządowym", a nawet "rejs Titanica".

- W Łodzi PO rozpoczęła swój rejs ku wyborom samorządowym. Złośliwi dodają, że to rejs Titanica - rozpoczął swój materiał w "Wiadomościach" Karol Jałtuszewski.

"Wiadomości" w konwencji 

Autor materiału powiedział, że konwencję otworzyła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, „na której ciążą zarzuty prokuratorskie dotyczące poświadczenia nieprawdy w dokumentach", po czym wmontował jednozdaniową wypowiedź Zdanowskiej: „Jestem niewinna” (tu więcej o tym wątku).

 – Lider Platformy chce zerwać z wizerunkiem partii kojarzonej z licznymi aferami i zapowiada ucieczkę do przodu - kontynuował autor. Tu wmontowano wypowiedź Grzegorza Schetyny z konwencji: - Był czas, kiedy mówiliśmy o totalnej opozycji. Teraz, dzisiaj, od dzisiaj, chcemy mówić o totalnej propozycji.

- Jaka to propozycja? - dopytuje w materiale Jałtuszewski. I sam odpowiada: "Grzegorz Schetyna mówił o przyjęciu euro, in-vitro, antykoncepcji i aborcji".

Autor wytknął PO nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz i sformułował śmiałą tezę, bez popierających ją dowodów. - PO nie zmienia polityki, chce za to zmienić swój wizerunek. Na dzisiejszej konwencji zabrakło Hanny Gronkiewicz-Waltz. To znak, że liderzy PO próbują odciąć się od działań prezydent Warszawy, którą obciąża złodziejska reprywatyzacja w stolicy.

- Nieobecność prezydent Warszawy mówi o sytuacji w partii więcej niż wszystkie dzisiejsze przemówienia - skwitował. - Wygląda na to, że do przyszłorocznych wyborów PO stanie słaba i podzielona jak nigdy dotąd - podsumował.

 "Za rządów PO-PSL ukradziono z budżetu 250 mld"

Następnie pojawiła się belka promująca kolejny materiał. "Za rządów PO-PSL ukradziono z budżetu 250 mld”. W kontekście sobotniej konwencji Platformy wymieniono afery z udziałem polityków tej partii i zarzucono Grzegorzowi Schetynie, że o nich nie wspomniał.

- Grzegorz Schetyna zapowiada walkę o przyszłość Polski, a o przeszłości Polski, tej związanej z PO, podczas konwencji nie mówił. A to m.in. straty liczone w miliardach złotych i afery, które nie zostały jeszcze rozliczone - zachęcał prowadzący, Michał Adamczyk.

W materiale Marcina Szypszaka wspomniano aferę hazardową z 2009 roku oraz Amber Gold z 2012. Przy tej drugiej mowa była o Michale Tusku oraz Pawle Adamowiczu, któremu wypomniano, że „to nie jest jedyny problem włodarza Gdańska, który jest podejrzewany o podanie nieprawdy w  oświadczeniach majątkowych”.

Autor gładko przeszedł do Zdanowskiej: „niedawno zarzuty usłyszała dzisiejsza gospodyni konwencji PO, Hanna Zdanowska. Prezydent Łodzi oskarżona jest o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, dzięki którym jej partner zaciągnął kredyt”.

Na koniec wymieniono aferę taśmową z 2014 roku. Autor materiału przytoczył słowa Bartłomieja Sienkiewicza o tym, że "państwo polskie praktycznie nie istnieje".

- Dowodem na prawdziwość słów ówczesnego ministra spraw wewnętrznych może być ogromna luka podatkowa, która powstała za czasów rządów PO, przekraczająca ponad 200 mld zł. To pieniądze, które zostały ukradzione z budżetu państwa - powiedział Szypszak.

Autor zapomniał o dowodach na poparcie własnych tez.

***
25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

"W niedzielę mnie nie ma, bo odmawiam pacierze". Prześwietlamy argumenty za zakazem handlu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 7]

Więcej o: