PiS chce przyćmić konwencję PO? "Dziś ważne wystąpienie" Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry

Liderzy Zjednoczonej Prawicy: Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro będą mieli dziś wspólne wystąpienie. Rzeczniczka PiS ogłosiła, że rozpocznie się ono o 13.30. Wcześniej dwie konwencje organizują partie opozycyjne: PO w Łodzi, Nowoczesna w Poznaniu.

Nie wiadomo, czego ma dotyczyć, ale ma być ważne. O godz. 13.30 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości mają wystąpić na wspólnej konferencji liderzy Zjednoczonej Prawicy: Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. O wydarzeniu poinformowała na Twitterze Beata Mazurek, która nie sprecyzowała jednak czego ma ono dotyczyć.

Konwencja PO w Łodzi

Być może obozowi władzy zależy na odwróceniu uwagi od konwencji programowej Platformy Obywatelskiej w Łodzi. Jej główne cele to przyjęcie nowego programu i zmiany w statucie. Przemówienie programowe wygłosi przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Potem rozpocznie się część statutowa.

Szef Klubu PO Sławomir Neumann zapowiedział, że podczas konwencji zostanie przedstawiony program dla Polski zdecentralizowanej, samorządnej i obywatelskiej.

Według Neumanna, jest to program przemyślany, policzony i przygotowany przez kilkudziesięciu ekspertów. Przewiduje między innymi likwidację urzędów wojewódzkich i przekazanie kompetencji wojewody do urzędów marszałkowskich i starostów. PO chce też "zmusić" samorządy do współpracy z organizacjami pozarządowymi i zlecania im zadań oraz zagwarantować im więcej wpływów z podatków w postaci dochodów własnych a nie subwencji czy dotacji.

Z związku ze zmianą statutu Ewa Kopacz straci funkcję pierwszej wiceprzewodniczącej PO. Sławomir Neumann powiedział, że wiceprzewodniczących ma być nadal czworo, ale będą oni równorzędni.

W listopadzie rozpoczną się w Platformie Obywatelskiej wybory wewnętrzne, które mogą doprowadzić do wymiany całego zarządu partii - z wyjątkiem Grzegorza Schetyny. Jego kadencja potrwa do 2020 roku.

Konwencja regionalna Nowoczesnej

Także Nowoczesna ma dziś swoją konwencję. Co prawda impreza w Poznaniu ma rangę regionalną, ale Ryszard Petru przedstawił na niej strategię partii na najbliższe wybory samorządowe. Lider Nowoczesnej przyznał, że wierzy w porozumienie opozycji dla dobra Polski. - Należy tak rozłożyć siły, by popierać kandydatów opozycji na prezydentów - powiedział. Petru przyznał też, że w wyborach do rad miejskich i sejmików liczy, że uda się stworzyć wspólne listy "uczciwie i sprawiedliwie określając miejsca na tych listach". 

Przewidziano także wystąpienia posłów i senatorów z Nowoczesnej.

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Komentarze (78)
PiS chce przyćmić konwencję PO? "Dziś ważne wystąpienie" Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 26 razy 18

  to co Kaczyński ma do powiedzenia to akurat słychać każdego 10-tego dnia miesiąca, co jeszcze mógłby dodać do gorszego sortu, robactwa, morderców, zdradzieckich mord... etc etc

 • dyskootantka

  Oceniono 22 razy 16

  Kaczyński zrobi coming-out? Czy może ogłoszą, że ciemny lud ma być posłuszny, bo nowe ZOMO Antoniego zaczyna działalność?
  Tak tylko pytam, bo konwencję oni chyba niedawno mieli, więc nie ma potrzeby.

 • owca888

  Oceniono 15 razy 13

  Dobrze by było, jakby normalne media dla normalnych ludzi normalnie olały dziada i jego glisty.

 • al48

  Oceniono 26 razy 12

  Kłamstwa, obłuda i wciskanie ciemnoty społeczeństwu , to tylko potrafi ten staruch.

 • owca888

  Oceniono 16 razy 10

  A ja ci na to, dziadu, wal się razem z zerem i gowinoglistą.

 • forsberg77

  Oceniono 8 razy 8

  Chłopaki ogłasza COMING OUT?
  No już pora najwyższa..

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 7

  Będą się ćwoki produkować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX