TVP połączyła filmy terrorystów z piosenką o kebabie. Jej autorzy w szoku. "Chamskie powiązanie"

TVP Info kolejny raz przeszła samą siebie. Tym razem autorzy programu "W tyle wizji" postanowili podłożyć pod filmy terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego prześmiewczą piosenkę o... kebabie. Autorzy utworu są oburzeni.

Punktem wyjścia dla rozmowy w studiu TVP Info była informacja dziennika "The New York Times" o pojmanych dżihadystach z tzw. Państwa Islamskiego (PI). Według "NYT", wielu terrorystów próbuje przekonać lokalne służby bezpieczeństwa, że byli jedynie kucharzami PI.

W ramach komentarza, autorzy programu "W tyle wizji" postanowili więc połączyć archiwalne filmy przedstawiające bojowników PI z parodystyczną piosenką "Ja jem kebaba" autorstwa youtuberów z kanału "Na pełnej". Ale to nie wszystko, prowadzący zdobyli się bowiem jeszcze na kilka dodatkowych słów od siebie.

Musimy państwa uspokoić oczywiście, zwłaszcza tych, którzy mieszkają gdzieś niedaleko budek kebabowskich. To wcale nie oznacza, że jeśli terroryści z ISIS są kucharzami, to kucharze, którzy sprzedają kebaby, są terrorystami. Spokojnie można się tam dalej stołować

- zażartował subtelnie Krzysztof Feusette, publicysta "Sieci Prawdy".

Zobacz też: Bugała udowadnia, że można połączyć Katalonię z... kornikiem. Nie uwierzycie w te paski TVP Info

"Dawno czegoś takiego nie widzieliśmy"

Autorzy kanału "Na pełnej" piszą na Facebooku, że o wykorzystaniu ich parodii dowiedzieli się przypadkiem. "Nikt nie zapytał nas o zgodę, której na pewno byśmy nie dali. Nikt nie podpisał nas pod materiałem, który wymagał od nas i od innych sporo pracy" - czytamy.

"Zwyczajnie skleili naszą twórczość ze światem, od którego uciekamy w naszych piosenkach - wojną, polityką, brutalnością" - dodają autorzy piosenki.

Zazwyczaj nie reagujemy na takie sytuacje, ale dla nas to za dużo. Gdyby to był zwykły bezbek [nieśmieszny żart - red.], to byśmy o tym nie pisali. Nie widzieliśmy czegoś tak niesmacznego od dawna, w dodatku zostaliśmy z tym w chamski sposób powiązani.

- czytamy na profilu "Na pełnej". W komentarzach wtórują im fani. "Może jakiś pozew?", "Chłopaki, nie zostawiajcie tego tak", "TVP, ale prawa autorskie to ty szanuj", "Nie wierzę w to, co widzę" - to tylko wybrane z nich.

***
25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Zobacz też: Pereira przeprasza za tekst o lekarzach i kawiorze w TVP.info. Autor artykułu zawieszony

Rezydenci powinni zarabiać lepiej. "Zasuwają jak dzikie świnie za pensję magazyniera" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: