Popek chce startować w wyborach. Zdradził, z jakiej partii. Niszowo

Popek jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Muzyk, sportowiec, biznesmen... a niebawem może i polityk! Artysta zapowiedział, że planuje start w wyborach z ramienia partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

Paweł Ryszard Mikołajuw ps. Popek to osoba, która mieszane uczucia może budzić samym swoim wyglądem. Tatuaże, nawet na gałkach ocznych, umyślnie zrobione blizny na twarzy i komplet złotych zębów to nieodłączne elementy jego wyglądu. Czy taka osoba komukolwiek kojarzy się z polityką?

Nowe wyzwania

O potencjalnej karierze politycznej Popka mówi się od kilku tygodni. Raper zapowiedział to w jednym z wywiadów. - Będę politykiem, bo startuję na posła. Nie zdradzę nic więcej, nie zdradzę, z jakiej partii - zapowiadał.

Myśl rozwinął w wywiadzie dla portalu mma.pl. - Na pewno kandyduję z partii Wolność, ale na kogo kandyduję, to się dowiecie później - zdradził Popek.

Wolność i swoboda

Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność, wypowiedział się na temat kandydatury kontrowersyjnego artysty i jego słów. Polityk zapowiedział, że nie ma nic przeciwko Popkowi na listach swojego ugrupowania. Jednak osoba stojąca za tym pomysłem weźmie pełną odpowiedzialność za owoce tej kandydatury.

Partia Wolność to nisza polskiej polityki. Według nowego sondażu Kantar Public, w wyborach do Sejmu może liczyć na 2-procentowe poparcie.

Zawód zaufania publicznego

Popek nie byłby pierwszym raperem w polskiej polityce, bowiem szlaki przetarł Piotr Liroy-Marzec. Ale w przeciwieństwie do Liroya, Popek przez wiele lat był na bakier z prawem. Ma na koncie siedmioletnią odsiadkę, a w 2007 roku uciekł do Anglii, ponieważ był ścigany listem gończym za kradzież z włamaniem. Wydano za nim nawet europejski nakaz aresztowania, ale prokuratura uchyliła go w 2016 roku.

***
25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

 

Więcej o:
Komentarze (47)
Popek chce startować w wyborach z partii Korwina
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 20 razy 14

  Gimbaza ma drugiego KRULA!

 • kaktus-2

  Oceniono 14 razy 12

  gdyby prawa wyborcze mieli tylko ludzie pomiędzy 8 a 16 lat to Korwin z Popkiem mieli by większość konstytucyjną...
  niestety dla nich wraz z wiekiem większość ludzi mądrzeje :)

 • Michał Fuk

  Oceniono 12 razy 10

  Korwin miał zawsze branie u dzieci, więc i dziecięcy bohaterowie się pojawiają.
  Żebybyła jasność, sam byłem korwinistą w wieku 13 lat, ba, nawet prenumerowałem "Najwyższy Czas" za kieszonkowe. Na szczęście rodzice zaczęli zabierać mnie do biblioteki i w ciągu roku magia Korwina prysła.

 • brunon_k

  Oceniono 12 razy 10

  Takie elementy mam nieprzyjemność spotykać od czasu do czasu, czy to w sklepie, czy na ulicy. Ten sam język i styl zachowania. Oszczędźmy sobie tego buractwa chociaż troszkę w polityce.

 • ok1111111

  Oceniono 15 razy 9

  Podniesie średnią IQ w partii. Teraz może dobije do 80-u.

 • vega.vincent

  Oceniono 10 razy 8

  Nadaje się jak nikt inny.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 12 razy 8

  Żyłem do dziś nie wiedząc o istnieniu człowieka nazwiskiem Popek (konkretnego, bo samo nazwisko nie jest mi obce) i w tej niewiedzy chciałbym pozostać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX