Dyskusja w studiu TVP i nagle cisza. Co się dzieje? To poseł zaczął się modlić

Poseł Kukiz '15 Paweł Grabowski zaskoczył pozostałych uczestników debaty w TVP Opole. Zamiast dyskutować z argumentami oponentów, zaczął się za nich modlić.

Tematem programu "W centrum uwagi" była akcja "Różaniec do granic". Z siedmiu zaproszonych do rozmowy gości zdecydowanie wyróżnił się poseł Paweł Grabowski - gdy przyszła jego kolej na zabranie głosu, oznajmił, że woli się pomodlić za "tolerancję religijną i wszystkich, którzy mają problem z tym, że ktoś może być wierzący".

Prowadzący program próbował oponować, ale poseł postawił na swoim. Przez kilkanaście sekund odmawiał po cichu modlitwę, a pozostali goście musieli cierpliwie poczekać, aż skończy.

Poseł był tak dumny ze swojego gestu, że pochwalił się fragmentem programu na Facebooku. Nagraniu towarzyszył komentarz:

Dziękuję redaktorowi Gdule oraz uczestnikom dyskusji za to, że uszanowali moją - dość niecodzienną - formę wypowiedzi. Dziękuje również tym, którzy przyłączyli się do tej modlitwy, wówczas - przed telewizorami lub teraz - robiąc pauzę podczas oglądania tego posta. I pozdrawiam tych, którzy zaraz mnie obśmieją lub wyleją swoją nienawiść - to właśnie m.in. za Was się modlimy!

Reakcje sympatyków Grabowskiego były w większości entuzjastyczne. "Szach i mat! Brawo!", "No i zaorał. Super", "Wspaniałe zachowanie panie pośle!" - tak brzmiała większość komentarzy pod filmem.

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie ostatnie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

"W niedzielę mnie nie ma, bo odmawiam pacierze". Prześwietlamy argumenty za zakazem handlu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 7]

Więcej o: