Europoseł PiS tłumaczy, czemu już nie wystąpi w TVP Info. "Swojej decyzji nie zmieniam"

Kilka dni temu europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski oświadczył, że nie przyjmie już żadnego zaproszenia od TVP Info. Długo nie wyjaśniał powodów swojej decyzji. W końcu jednak wytłumaczył, co do niej doprowadziło.

Przypomnijmy, w sobotę Zdzisław Krasnodębski zamieścił na swoim Twitterze enigmatyczny wpis o treści: "To było ostatnie zaproszenie do TVP Info, które przyjąłem". Tego samego wieczoru miał bowiem pojawić się na antenie w jednym z programów publicystycznych, do czego ostatecznie nie doszło.

Przez kilka dni europoseł PiS unikał odpowiedzi na pytanie, dlaczego zdecydował się bojkotować zaproszenia do TVP Info. "Uprzejmie informuję, że chodziło o grzeczność, nie o politykę" - to jedyne wyjaśnienie, jakie miał dla użytkowników Twittera.

"Nie mogę sobie pozwalać na stratę czasu"

Dopiero w rozmowie z serwisem Wirtualne Media wytłumaczył, co takiego wydarzyło się w sobotę wieczorem. Jak opisuje, w programie "Minęła 20" miał wystąpić u boku Pawła Kukiza za pośrednictwem Skype'a, gdyż aktualnie przebywa za granicą.

Polityk najpierw nawiązał połączenie z redakcją, po czym oczekiwał na wejście na antenę. Decyzja o "wpuszczeniu" go przedłużała się, w rezultacie jednak rozmowa w ogóle nie doszła do skutku.

Nie mogę pozwalać sobie na takie straty czasu. Co prawda redakcja przeprosiła mnie za to, że nie weszliśmy na antenę, ale ja na razie decyzji nie zmieniam

- mówi Wirtualnym Mediom prof. Krasnodębski, który dodaje, że tak samo postąpiłby w przypadku każdej innej stacji telewizyjnej.

Kim jest prof. Zdzisław Krasnodębski?

Prof. Zdzisław Krasnodębski jest z wykształcenia socjologiem i filozofem społecznym. W roku 2014 został członkiem rady programowej PiS. W tym samym roku wystartował z list tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zdobył mandat europosła, uzyskując ponad 96 tys. głosów.

To jednocześnie pierwszy polityk związany z PiS, który od wyborów parlamentarnych w 2015 roku i czasu "dobrej zmiany" w TVP zrezygnował z występów w publicznej telewizji.

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie ostatnie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Andrzej Duda wywołał aplauz na amerykańskiej uczelni. Uszczęśliwił studentów jednym zdaniem

Więcej o: