Prezes PWPW odwołany. "Sygnał, że pozycja ministra Antoniego Macierewicza słabnie"

Piotr Woyciechowski stracił stanowisko prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. W tle są doniesienia o podsłuchach oraz słabnącej pozycji szefa MON, Antoniego Macierewicza.

Rada Nadzorcza Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) odwołała prezesa Piotra Woyciechowskiego. Według nieoficjalnych doniesień radia RMF FM, ostatnie posiedzenie Rady Nadzorczej było poświęcone ujawnionym przez RMF-kę i "Fakt" informacjom o podsłuchach zastosowanych wobec związkowców. 

PWPW wydała oświadczenie dotyczące informacji o podsłuchach. "Zarząd Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych zaprzecza, by wiedział lub uczestniczył w nagrywaniu jakichkolwiek rozmów związkowców, zatrudnionych w spółce" - czytamy w nim. Czytaj więcej na ten temat >>>

Prezes Piotr Woyciechowski człowiekiem Macierewicza

Teraz kolejne doniesienia w sprawie odwołania Piotra Woyciechowskiego przedstawia portal tvn24.pl. Według nieoficjalnych informacji dziennikarza śledczego, Roberta Zielińskiego, decyzję o odwołaniu prezesa PWPW podjął sam Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. Poszło ponoć o pomysł, by internauci proponowali ilustracje do nowych paszportów. Ukraina i Litwa protestowały, bo wśród projektów znalazły się rysunek kaplicy z polskiego cmentarza wojskowego na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie oraz litewska Ostra Brama. 

- To sygnał, że pozycja ministra Antoniego Macierewicza słabnie - ocenił w rozmowie z tvn24.pl polityk PiS, chcący zachować anonimowość. Piotr Woyciechowski jest bowiem bliskim współpracownikiem Macierewicz z lat 90. 

Afera podsłuchowa w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

Dziennikarze informowali o podsłuchanych rozmowach nagranych w kawiarni, które trafiły e-mailem do szefów związków zawodowych. "Wybrani przez pracowników członkowie zarządu, rady nadzorczej i związków zawodowych uważają, że mogą być śledzeni" - donosiło radio RMF FM. 

"W niedzielę mnie nie ma, bo odmawiam pacierze". Prześwietlamy argumenty za zakazem handlu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 7]

Więcej o:
Komentarze (154)
Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odwołany
Zaloguj się
 • petrucchio

  Oceniono 49 razy 41

  Rząd, który toleruje tego szarlatana i mitomana przez 2 lata, sam sobie wystawia świadectwo.

 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 34

  Odwołany no fakt, odpocznie jak wszystkie świntuchy i dostanie fuchę przy być może jeszcze bardziej lukratywnym żłobie. Nie zapomina PiS o swoich, dzielnych..

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 31 razy 27

  Jak w porządnej stalinowskiej partii jaka jest PiS czekamy z utęsknieniem na pierwsze samobójstwa reżimowych kacykow.

 • mr.powers

  Oceniono 29 razy 25

  Komisarze ludowi, czekisci, skorzane plaszcze, skacza sobie do gardel. Bierz go! Wrrrrrrrrrrrrr...

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 20

  Woyciechowski to ten gostek od Macierewicza, ekspert od wszystkiego, ślizgacz od prawie ćwierć wieku, nie posiadający żadnego doświadczenia, taki Dyzma lub Misiewicz w innym wydaniu. Ostatnio był w Komisji ds. WSI. Facet nie wiadomo dla kogo pracuje, nie miał żadnego doświadczenia aby kierować Wytwórnią, ale co tam, ważne, że jest wierny, wszak kasa mu się należy.

 • zyks

  Oceniono 24 razy 20

  Ło jo joj, czołowy bojownik - hunwejbin Dobrej Zmiany, świętszy od papieża, wyleciał na mordę ! Ależ się porobiło ! A pisowskie trolle na tym forum zaniemówiły z wrażenia. Ale to tylko chwilowo - zaraz dostaną Przekaz Dnia, to odzyskają mowę.

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 18

  Afera podsłuchowa w PWPW?! A przecież tam rządzili tacy gorliwi katolicy, sponsorowali różne spędy religijne, np. Różaniec do Granic, a kiedy media podśmiewały się, że koncern Energa został zawierzony Opatrzności Bożej, to prezes PWPW Woyciechowski pierwszy pospieszył z odsieczą! Nawiasem mówiąc, prezesem Energi został były wójt Pcimia Obajtek, który miał proces o korupcję i malwersacje, ale - fiku miku - prokuratura Ziobry nagle wycofała oskarżenie (bo sądów jeszcze nie udało się opanować, koleś mógłby zostać skazany i byłby wstyd!). Tak to jest z pisowcami - im częściej klęczą w kościołach i opowiadają głodne kawałki z cyklu Bóg i Ojczyzna, tym więcej grzechów mają do ukrycia.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 23 razy 17

  Odwołana kanalia to nieodrodnym syn polskiego kościoła katolickiego rozmodlony i wredny jednym słowem prawdziwy pupil PiSkupow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX