Sondaż partyjny IBRIS. PiS nie ma z kim przegrać. Za to wynik Partii Razem zaskoczy niejednego

38.1 proc. dla PiS. Ktoś powie: nuda. Kolejny sondaż, tym razem IBRIS dla Nova.tv i "Super Expressu" pokazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż nie ma z kim przegrać. Opozycja parlamentarna razem wzięta ma zaledwie 28,5 proc. Co ciekawe, Partia Razem w badaniu wyprzedziła SLD.

"Super Express" zwraca uwagę, że tak dobrych sondaży na półmetku swojej władzy nie miała najpewniej żadna dotychczasowa partia. PiS z poparciem 38,1 proc. pytanych nie zaszkodziły nawet ostatnie protesty lekarzy rezydentów - badanie przeprowadzono na próbie 1100 dorosłych Polaków w dniach 14-15 października.

Paradoksalnie spór na linii PiS - prezydent nie dość, że nie osłabił rządzących, to przyniósł im wymierne korzyści w postaci spadku notowań słabej opozycji. Sondaż IBRiS dla "SE" i Nova.tv pokazuje,  że druga Platforma Obywatelska może liczyć na zaledwie 19,8 proc. Na pudle jest też Nowoczesna z poparciem 8,7 proc.. Dalej już tylko ruch Kukiz'15 z poparciem 8,2 proc.

Bój o piątą pozycję w notowaniu wygrywa Partia Razem. Ugrupowanie słusznie kojarzone z Adrianem Zandbergiem zdobywa 5,2 proc. To lepszy wynik od SLD, które z 5 proc. poparciem weszłoby do Sejmu, gdyby wybory odbywały się w ten weekend. Wyniku Sojuszu może pozazdrościć PSL. W sondażu ludowcy mogą liczyć tylko na 3,6 proc. poparcie. 

Sprawdzamy, czy Polacy są gotowi na łatwiejszy dostęp do broni. "Niewyszkolony Sebix..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: