Tak "Wiadomości" prezentują postulaty lekarzy. Dziennikarze przecierają oczy: "To fejk?"

Dziewięć, pięć, trzy i pół tysiąca. Teraz "początkujący lekarze żądają miliardów złotych". "Wiadomości" TVP od początku protestu rezydentów zmieniają wersję dotyczącą ich postulatów, choć te pozostają niezmienne.

W niedzielnych "Wiadomościach" TVP po raz kolejny znalazło się miejsce na materiał o trwającej głodówce młodych lekarzy. Tym razem temat zajawiono paskiem, na którym widzowie mogli przeczytać: "Początkujący lekarze żądają miliardów złotych".

Wydźwięk tej informacji nie do końca współgrał z tym, co w tym samym czasie mówił Krzysztof Ziemiec. - Początkujący lekarze powinni zarabiać więcej. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Tak samo jak niemal wszyscy zgadzają się, że nakłady na służbę zdrowia powinny być wyższe - mówił prowadzący.

Do świadomości wielu przebił się jednak przede wszystkim wspomniany wcześniej pasek i jego wymowa. "To jest fejk?!? Ktoś przerobił pasek Wiadomości???" - pytał na Twitterze zdumiony Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". "Wyrzucać 9000 zł jak się kosi 4 razy tyle to obłuda. Ale jak oni chcą miliardy to wicie rozumicie - we łbach się poprzewracało" - ironizował Mikołaj Wójcik z "Faktu".

O przekazie formułowanym w "Wiadomościach" TVP za pomocą pasków rozmawialiśmy kilka tygodni temu z medioznawcą prof. Maciejem Mrozowskim. Belki nazwał wówczas "kotwicami poznawczymi", podkreślając przy tym, że "tego typu propaganda jest mało skuteczna, bo prędzej czy później ona rozjeżdża się z rzeczywistością".

Zobacz też: Regularnie oglądaliśmy "Wiadomości" i wyłapaliśmy ciekawy szczegół. Zwróćcie uwagę na belki

Protest lekarzy rezydentów

W niedzielę upłynęła 14. doba głodowego protestu lekarzy rezydentów. W akcji prowadzonej w warszawskim szpitalu dziecięcym uczestniczy grupa ponad 30 osób. W ciągu dwóch tygodni część została zdyskwalifikowana ze względu na pogorszony stan zdrowia.

Rezydenci domagają się m.in. podwyżek oraz wzrostu nakładów na całą służbę zdrowia do poziomu co najmniej 6 proc. PKB. Dotychczasowe rozmowy protestujących z rządem nie przyniosły skutku. W sobotę medycy przekazali kancelarii premiera petycję ze swoimi postulatami.

Zobacz też: "Drogie wakacje? Przecież to misja medyczna". Tak TVP manipulowało w materiale o "luksusach" lekarzy

Sprawdzamy, czy Polacy są gotowi na łatwiejszy dostęp do broni. "Niewyszkolony Sebix..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (208)
Protest lekarzy rezydentów. Wiadomości: żądają miliardów
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 46 razy 32

  Nie pani Kataryno to nie fejk - to jeden z skutków pani skrajnej głupoty. Ale to nie jedyny - będzie jeszcze gorzej - również pani. Zabiorą się za NGOsy.

 • micross

  Oceniono 41 razy 29

  Pewnie niedługo nasza władza wyjedzie na taczkach ,tak to sie skończy jak dołączą inni.....

 • kzet69

  Oceniono 45 razy 27

  Ziemiec to jest zwykły pischujek, gdyby nie wysiłki lekarzy byłby obecnie kaleką ....

 • 270203mk

  Oceniono 26 razy 24

  Powinni umieszczać przed startem Wiadomości informację o szkodliwości dla zdrowia tego programu i to, że widz czyni to na własne ryzyko.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 23 razy 19

  1 mld zł na szambiarską TVPiS z naszych podatków jest, dla MON na zabawki jest, dla toruńskiego tatusia jest, na deputaty dla górników 2,5 mld jest a na medycynę dodatkowo nie ma. W kwestii pomocy medycznej ważna jest dla rządu tylko klauzula sumienia i od poczęcia do naturalnej śmierci? A jak WOŚP robi zbiórkę dla dzieci i seniorów to czasu antenowego nie ma a posłanka PiS wysyła lekarzy zagranicę!
  Spiskowy wniosek nasuwa sie sam: Ktorej partii nie zalezy na zdrowiu urodzonych Polek i Polaków i sprzyja swoją aktualną polityką ich przedwczesnemu WYMIERANIU?!

 • lodzermensz1

  Oceniono 31 razy 19

  Piszecie, że tego rodzaju propaganda jest mało skuteczna?
  To skąd PIS ma te 47% poparcia?
  Co się zmieniło od pół roku, kiedy to miał 37% poparcia?
  Co zmieniło się oprócz upartego wbijania ludziom do głów tego, jak wspaniale jest, jak totalna jest opozycja i opluwania kolejnych grup społecznych skonfliktowanych z dojną zmianą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX