Pierwsza taka deklaracja polityka PiS. "To było ostatnie zaproszenie do TVP Info, jakie przyjąłem"

Prof. Zbigniew Krasnodębski złożył w weekend zaskakującą deklarację. Europoseł PiS zapowiedział na Twitterze, że nie przyjmie już więcej zaproszenia do TVP Info. O co poszło?

Jeszcze w sobotę prof. Krasnodębski zachęcał do oglądania wieczornego programu w TVP Info. W "Minęła 20" - zgodnie z zapowiedzią na Twitterze - miał wystąpić u boku Elżbiety Królikowskiej-Avis, Aleksandry Rybińskiej oraz Ryszarda Żółtanieckiego. Temat? Rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wzywająca Polskę do przywrócenia praworządności.

Kiedy jednak program pojawił się na antenie, prowadzący Adrian Klarenbach przedstawił i powitał w studiu jedynie wspomnianą trójkę gości. O prof. Krasnodębskim prezenter nie powiedział ani słowa - aż do końca audycji.

W międzyczasie europoseł PiS napisał na Twitterze: "To było ostatnie zaproszenie do TVP Info, które przyjąłem". Co ciekawe, przy wpisie pojawia się informacja, że tweeta wysłano z niemieckiej Bremy. Krasnodębski jest profesorem tamtejszego uniwersytetu.

Eurodeputowany nie wytłumaczył jednak w żaden sposób swojej decyzji. Niektórzy z użytkowników wiązali jego deklarację z sobotnim tekstem portalu tvp.info, w którym "zlustrowano" głodujących lekarzy rezydentów.

Zobacz też: "Drogie wakacje? Przecież to misja medyczna". Tak TVP manipulowało w materiale o "luksusach" lekarzy

"Nie może Pan jasno powiedzieć o co chodzi? To krygowanie się jest infantylne i nie fair wobec Pana zwolenników, którzy oczekują wyjaśnienia" - dopytywali internauci. "Tych, którzy robią sensację z byle czego, uprzejmie informuję, że chodziło o grzeczność, nie o politykę" - to jedyne, co odpowiedział prof. Krasnodębski.

Prof. Zdzisław Krasnodębski jest z wykształcenia socjologiem i filozofem społecznym. W roku 2014 został członkiem rady programowej PiS. W tym samym roku wystartował z list tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zdobył mandat europosła, uzyskując ponad 96 tys. głosów.

Zobacz też: "Grupa Rekonstrukcyjna Dziennika Telewizyjnego przebija pierwowzór". Paszkwil na lekarzy

Sprawdzamy, czy Polacy są gotowi na łatwiejszy dostęp do broni. "Niewyszkolony Sebix..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: