Komentarze (155)
Galopujący Major: Czas populizmu musiał nastać
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zmichalg1

  Oceniono 10 razy 8

  500+ to tylko konsumpcja. Nawet jeśli 500+ uzasadnimy uszczelnieniem VAT'u, to i tak nie zmienia to faktu, że dalej prawdziwa jest alternatywa: albo konsumpcja albo inwestycje.
  Nawet przeciętny przedstawiciel suwerena rozumie, że albo zaszaleje (za 500+) na wakacjach w Egipcie albo wyremontuje mieszkanie.
  Nie inaczej jest w skali makro: albo 500+ i zadowolony suweren albo kilkaset kilometrów nowych autostrad.

 • ano_1963

  Oceniono 15 razy 7

  Lud nie ma racji z 500+, bo to jest gigantyczny rabunek naszych wspólnych pieniędzy, które zamiast na finansowanie dodatkowej darmowej kasy dla tych, którzy jej nie potrzebują powinny właśnie trafić na finansowanie służby zdrowia, edukacji, szkolnictwa wyższego i kultury.

 • inder

  Oceniono 11 razy 7

  DO ŚPIĄCYCH RYCERZY

  Nie pora spać, o, śpiący rycerze,
  To nie jest czas na mocny sen.
  Tu przybył wróg, co wnet nam zabierze
  Nawet marzenia, nawet tlen.

  Nie pora spać, o, śpiący rycerze,
  Zechciejcie wyjść z kryjówek swych.
  Tu nastał rząd, którego papieżem
  Jest pewien chciwy, tłusty mnich.

  Nie pora spać, gdy gnębi nas karzeł,
  Który kompleksów ma ze sto,
  Co białe jest, to czarnym zwać każe,
  A dobro to dla niego zło.

  Nie pora spać, gdy rządzą panowie,
  Którzy tam popchnąć chcą ten kraj,
  Gdzie pije się za wodza zdarowie,
  A na herbatę mówią: czaj.

  Gdzież oni są? Ci śpiący rycerze?
  Ktoś mi powiedział, że śpią w nas.
  Wierzycie w to? Bo ja chyba wierzę.
  Więc zbudźmy ich! Najwyższy czas!

 • pascvale

  Oceniono 9 razy 7

  Przez takich jak ten ... , dawna Rzeczpospolita straciła niepodległość na prawie półtora wieku. Teraz gdy przez takich jak on utraci, już nigdy nie odzyska.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 11 razy 7

  A to dopiero początek. Tałatajstwo zafunduje im jeszcze większe pole do popisu po następnych wyborach.

 • jesiotr99

  Oceniono 5 razy 5

  na populizm najlepszy jest solidny kopniak w tyłek. Ten kopniak już trenuje i szykuje wkrótce mocne wejście, a nazywa się inflacja. Ja już widzę w sklepach podwyżki po 10-20% lub ponad jak np ryby. Już niedługo nawet ślepy i głuchy poczuje

 • wiarus25

  Oceniono 8 razy 4

  TVN jedyna normalna stacja telewizyjna w PISbolszewii.

 • evald

  Oceniono 4 razy 4

  Ja to juz nie moge ogladac kazdej stacji informacyjnej. Bo jak ogladam to tlyko szarpie sobie nerwy. Szczegolnie jak zaprosza goscia z PiS ktory pierniczy od ladu i skladu wmawiajac brednie sprzeczne z jakakolwiek logika lub proste manipulacje. Ale ja juz jestem stracony dla PiSu bo nigdy na nich nie zaglosuje, ciezko mi sobie wyobrazic gorsza partie na scenie politycznej. Jedynie moze jacys totali hitleryzujacy radykalowie

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 3

  Durne pisiory jeszcze nie wiedzą co to populizm. A jak się dowiedzą będzie już za późno.

  Przychylność tłumu na pstrym koniu jeździ. PiS rządząc musi trochę stonować populizm, inaczej się nie da. Tonując populizm automatycznie robią całkiem sporą niszę dla antypisowskich populistów.

 • zbych21

  Oceniono 3 razy 3

  PiS po dwóch latach pokazał, że się da. Ale to czy się coś da, czy się nie da i jakie to przyniesie skutki, to się okaże dopiero w następnych latach. Teraz, po latach inwestowania w przyszłość, PiS urządził karnawał. Wszystkie pozytywne wskaźniki nakręcane są przez konsumpcję przy bardzo dobrej koniunkturze. Jak się nie inwestuje, to są pieniądze na zabawę. Po co to robią? Żeby zagarnąć więcej władzy dla siebie. Ale przyjdzie gorsza koniunktura, to się okaże czy się dało. Ale wtedy opozycja będzie zmarginalizowana. To jest ich cel.

 • ja go

  Oceniono 3 razy 3

  a dla kogo ten tekst? dla CIEMNEGO LUDU czy dla pozostałych? trochę się zgubiłem, to mam być diagnoza czy przestroga. Jak dla mnie to po prostu wyszło na jaw że jesteśmy mentalnie dzikim krajem lub po prostu mamy taki klimat.
  Zupełnie nie rozumiem już, po co pojawia sie w tekście opozycja? Niby co mają za wybór? też zacząć mówić do CIEMNEGO LUDU czy nadal wierzyć że rozum kiedyś przemówi?

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 3 razy 3

  ...teledysk zwany nieopaTRZnie filmem...

 • andy180812

  Oceniono 9 razy 3

  ja juz od 1989 nie moge ogladac tych manipulacji i hitleryzacji spoleczenstwa

 • zsm-5

  Oceniono 7 razy 3

  Nawet jeśli diagnoza jest trafna, to pochwała zachowań destrukcyjnych PiS na pewno mało pedagogiczną jest. Krytykanctwo jest łatwe. A gdzie propozycja uzdrowienia Profesorze od socjologii?.

 • Paul S

  Oceniono 2 razy 2

  Głupotę i chciwość poprzednich rządów lud leczy więc jeszcze większą głupotą i chciwością. Gdy krowy mają dość dojenia, wołają na pomoc rzeźnika. Normalne ludzkie zachowanie, bynajmniej nie specyficznie polskie.
  Zło zwycięża dobrymi uczynkami, nie tylko w Polsce. Gdyby Adolf był tylko zły, zadusiłby babunię i dwóch rabinów i zgnił w celi. Ale że był miłym facetem, który dał Niemcom wiele dobrego, ci odwdzięczyli się pomocą przy drugiej światowej misji pokojowej i ratowaniu Żydów (jak by to nazwano w aktualnej politycznej nowomowie). Nasze dusze wystawiliśmy na Ebayu, a diabeł ma platynową kartę kredytową.

 • wieczniekontuzjowany

  Oceniono 2 razy 2

  Czy istnieje w Polsce partia niepopulistyczna?
  PiS - 500+, "repolonizacja"
  PO - powiemy wszystko tylko na nas zagłosujcie
  PSL - ...
  Kukiz - JOWy wszystko rozwiążą
  Razem - zabierzmy bogatym to wszystko się rozwiąże
  Korwin - wolność wszystko rozwiąże.

  Coś zostało?

 • 0ya

  Oceniono 2 razy 2

  1. cud gospodarczy będziemy w stanie oszacować wiosną przyszłego roku, a całość poznamy za rok - dwa. Zobaczymy jak to zadziała. Czy odwrócony vat, który jest niczym innym jak przesunięcie odpowiedzialności z państwa na uczciwych obywateli przyniesie aż taki przychód, kiedy inflacja, sztucznie dziś hamowana zje efekty transferu socjalnego i tak dalej. Morawiecki mówi hop, jak bym Majora namawial na przyhamowanie.
  2. Reprywatyzacja. Co to znaczy dało się? Dało się zrobić wbrew obowiązującemu prawu komisję, która wydaje "wyroki" do których nie jest nigdzie w prawie umocowana. Otóż daje się zrobić szopkę dla ludu, ale za parę lat będziemy mieli wszyscy bigos do naprawienia, bo łamiemy prawa unii, do której przystąpiliśmy dobrowolnie. Co ja mówię unii - cywilizowanego prawa. Np. że prawo nie działa wstecz. Lub że wyroki wydają sądy. Z tego będzie kiedyś więcej problemówniż zysku, ale lud się póki co cieszy. Dziwię się, że Major też.
  3. Populizm nie sprawdza się nawet połowicznie. Niech no Major popatrzy na kraje Ameryki Południowej i Środkowej i popatrzy, jakie zamieszanie powstaje po populizmie.
  4. Populizm to zło potrzebne do zdobycia władzy. Potem, żeby tę władzę utrzymać i wykonać choć trochę obietnic, wprowadza się dyktaturę. Co nie było do udowadniania, bo ten proces można prześledzić na Węgrzech i w Polsce i już niestety niczego dowodzić nie trzeba. Życie dowiodło. A może nawet w Polsce bardziej, bo Orban miał większość konstytucyjną a pisi nie mają (głosowało na nich 18,6% uprawnionych do głosowania).

 • sir.fred

  Oceniono 2 razy 2

  Lud nie ma racji. Nigdy.

 • Zbiga d

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Panie Profesorze. Takich jak Pan kraj potrzebuje jak najwięcej, by oświecić "suwerena" który za 500+ ma dla siebie wizję dobrobytu. A że w pozostałych kwestiach np. wolności obywatelskich,
  praw i obowiązków wobec państwa którego są reprezentantami, to im zwisa. Taka to jest niestety gawiedź którą zagospodarował pis.

 • n29a

  Oceniono 1 raz 1

  "Oczywiście populizm sprawdza się połowicznie. Przykładowo ustawa reprywatyzacyjna możliwa jest dzięki faktycznej likwidacji Trybunału Konstytucyjnego, co z kolei oznacza, że gdy w jakieś sprawie PiS nie będzie po drodze z ludem, to tenże Trybunał dla ludu będzie bezwzględny."
  - nie wiem, które z powyższego jest ironią, może mam stępiałe poczucie humoru przy piątku na niedzielę; ale jeśli wszystko jest poważne, zastanowiłbym się, czy nie zmienić źródła na Cwałującego Pułkownika.

 • Mariusz Choiński

  0

  Proste pytanie. Populizm się gdzieś dobrze skończył... albo inaczej ... spokojnie sobie trwa bez zakłóceń?

 • swinton

  Oceniono 4 razy 0

  'Lub chce, lud ma' to akurat sytuacja normalna.
  Najwyraźniejszym przykłądem populizmu w polskiej polityce było '100 milionów dla każdego'.
  Obecujący wygrał, no bo kto by niechciał 100 milionów, i pokazał wyborcom figę. Nawet gorzej, zgodził się rozdać majątek obcym.

 • wieczniekontuzjowany

  Oceniono 1 raz -1

  Bawi mnie używanie słowa "populizm" w stosunku do PiS czy Trumpa. Nie żeby nie było słuszne. Po prostu zwykle używa się go w formie "populizm zaczął wygrywać" itp. Tymczasem i Tusk i Obama jedyne co mieli do zaoferowania to populizm. :)
  Kiedy ostatnio polskie rządy nie były populistyczne? Tusk - obniżę podatki i podniosę wydatki? Tusk i walka z dopalaczami? Kaczyńscy? SLD z UE to zbawienie?
  Ostatni niepopulistyczny był chyba Balcerowicz.

 • Oceniono 1 raz -1

  Populizm zamiast prawa?
  Świadome wydawanie błędnych decyzji emerytalnych przez podległy ministerstwu ZUS to oszustwo, a zabieranie emerytowi 10% emerytury to kradzież. Jak nazwać władzę, która od uprawomocnienia wyroków sądowych w 2016 roku wie, że ZUS wydaje błędne decyzje emerytalne i na ich podstawie wypłaca zaniżone emerytury? Władzę, która popiera ten stan rzeczy, a nawet broni go wielokrotnie w Sejmie?

 • Tomasz Wawerski

  Oceniono 2 razy -2

  Najgorszy populizm to wcale nie te faszystowski (wszyscy wiedzą jaki on jest), ale neoliberalny, ten od haseł o "tanim państwie", "jak bogaci będą bogatsi, to biednym też coś ze stołu skapnie" itd.

 • z10pietra

  Oceniono 6 razy -2

  Warto przypomnieć, że dwadzieścia lat temu mniej wiecej sejm uchwalił ustawe reprywatyzacyjną, nader podobną do planowanej obecnie, tyle, że miłościwie panujący prezydent Kwasniewski zawetował. I Trybunał - jakikolwiek był wtedy - nie miał okazji się wypowiedzieć. Gdyby nie to - większości tych afer by nie było. Podziękujmy byłemu przezydentowi serdecznie za wpuszczenie nas w ten kanał.

 • tomek.tw22

  Oceniono 6 razy -4

  Szechter pisze na temat populizmu. A co jest w wyborczej? Ciągła propaganda prokomunistyczna. Ilość tekstów obiektywnych jest znikoma. Zacznijcie od siebie, a dopiero później wypominajcie innym populizm.

 • zuuuraw

  Oceniono 6 razy -4

  "Folgowanie negatywnym emocjom ludu (...) wpisane jest w strategię tej partii, bez względu na to, ile dzieci z Syrii utonie i czy rozpętamy tsunami chorób zakaźnych"
  Ejże, a sprawdziłeś ile było dzieci z Syrii było sró topielców, bo mnie wydaje się że niewiele. W ogóle tzw. "uciekinierów" z Syrii wśród imigrantów jest znikoma ilość. Reszta to zwykła emigracja zarobkowa na zaproszenie prawdopodobnie agentki Putina rządzącej Niemcami.
  Druga część zdania to już aberracja, gdzie znalazłeś, kłamco, jakąś zachętę ze strony PiS-u do nie szczepienia dzieci ? Czy znasz jakieś rozporządzenie w tej sprawie ministerstwa zdrowia ?

 • zuuuraw

  Oceniono 7 razy -5

  Do 2015 miałam trzy kanały informacyjne, wszystkie będące tubą propagandową partii rządzących, PO/PSL. Dzisiaj mam jedną tubę prorządową i dwie antyrządowe, dalej nie ma równowagi, ale jest chyba lepiej. Najlepiej byłoby gdyby wszystkie trzy, zarówno TVPInfo jak i POLSAT czy TVN nadawały informacje a nie były tubami propagandy jednej lub drugiej strony

 • brzmski

  Oceniono 11 razy -7

  żono żerki... z nadżerką, od siedzenia przy ekranie,
  ogarnij sie kobieto,
  i więcej ruchu...
  choćby czarny marsza

 • Peter Parahuz

  Oceniono 10 razy -8

  socjal dobry; zamordyzm zly. ewidentnie ktos z lewicy. zandberg?

 • bro2001

  Oceniono 16 razy -8

  Wyglada na to, ze mlotkowanie suwerena haslami: "nie da sie" i "to wywrocie budzet" bylo rownie populistyczne co "dobra zmiana".
  Kazde haslo komus sluzy.
  Pytanie: Komu?
  Wydaje sie, ze srodowiska liberalne, do ktorego GW przecie nalezy, dochodzi do wniosku, ze aby znowu dorwac sie do wladzy trzeba sie troszeczke uderzyc w piers.
  Tylko troszeczke, zeby sobie krzywdy nie zrobic.
  A ciemny suweren lyka kazdy populizm.
  No bo co ma robic?
  Jak sie PiS nachapie przyjdzie znowu populizm liberalny i GW dalej bedzie chwalic.

 • bobdywro

  Oceniono 12 razy -8

  Jak napisała pani Manuela Gretkowska III RP to "C.ujnia Niepospolita" więc nie ma chyba czego żałować tej III RP .

 • antypopis2

  Oceniono 23 razy -13

  Ma być tak jak było.
  Za palenie kukły - do pierdla na 10 miesięcy.
  Za protesty przeciwko wykładom Baumana - do pierdla!!!
  Ale za wieloletnie złodziejstwo reprywatyzacyjne, za okradanie staruszek z ostatnich pieniędzy, bo nazwisko miała podobne - nagana albo upomnienie.
  Ale za potrącenie staruszki na pasach i jazdę bez żadnych dokumentów - mały mandacik.
  Bo to Elyty som. Kasta Nadzwyczajna.
  Arystokraty III RP.
  I ma być tak jak było.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 16 razy -14

  populizm i demagogia to jest w mediach opozycyjnych.wszystko widzą,wszystko wiedzą- i na tym się kończą sie ich mozliwości..jakoś były ślepe do 2015...to znaczy-miały być ślepe..

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 18 razy -14

  Nawet się pajac nie był w stanie podpisać. Niech przełączy na cało prawde cało dobe

 • hegemon123

  Oceniono 16 razy -14

  Stosuje się metodę, która jest skuteczna. To jest właśnie POLITYKA.

 • f1909

  Oceniono 20 razy -16

  Za to GW z TVN-em to krystaliczna -Cała prawda całą dobę ! -- Zero manipulacji ! -- Zero populizmu
  Dzisiaj każdy może wybrać swojego manipulatorka i I wybiera tego z którym czuje się lepiej ! To jest jedno z ważnych osiągnięć współczesnych demokracji !?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX