Były poseł PiS nie jest już niezrzeszony. Łukasz Rzepecki przechodzi do nowego klubu

Łukasz Rzepecki, jeszcze do niedawna poseł PiS, dołączy wkrótce do klubu Kukiz'15 - dowiedział się serwis 300polityka.

Według informacji serwisu 300polityka, młody polityk ma wystąpić w piątek na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie razem z Pawłem Kukizem.

Kłopoty posła Rzepeckiego

Kilka dni temu Łukasz Rzepecki został najpierw zawieszony w prawach członka klubu PiS, a następnie oficjalnie wykluczony z klubu. Jego kłopoty w partii rozpoczęły się już w lipcu, kiedy z mównicy sejmowej otwarcie skrytykował rządowy pomysł wprowadzenia tzw. opłaty paliwowej. Nie wziął także udziału w głosowaniu nad ustawą PiS o Sądzie Najwyższym.

Kilka tygodni później poseł opowiedział się podczas obrad komisji regulaminowej za odebraniem immunitetu partyjnemu koledze, Dominikowi Tarczyńskiemu. To właśnie wtedy PiS wyrzucił go z komisji, by następnie zawiesić go w prawach członka i wykluczyć z parlamentarnego klubu.

W wywiadach Rzepecki przekonywał, że głosując za uchyleniem immunitetu "realizował program PiS". - Jeżeli ja realizując program PiS jestem wyrzucany z PiS, to uważam, że prezes Jarosław Kaczyński nie realizując programu PiS również powinien zostać wyrzucony - mówił w rozmowie z Radiem Zet.

Sprawdzamy, czy Polacy są gotowi na łatwiejszy dostęp do broni. "Niewyszkolony Sebix..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: