Grupa maluchów między barierkami na Krakowskim. "Zobacz synku, tak wygląda wyspa wolności"

Za nami 90. miesięcznica smoleńska. Z tej okazji po raz kolejny w sercu miasta wygrodzono spory odcinek Krakowskiego Przedmieścia. W ciągu dnia w samym środku tego swoistego tunelu znalazła się wycieczka przedszkolaków.

Zdjęcie z grupą maluchów przemierzających praktycznie opustoszały plac Zamkowy w kierunku Krakowskiego Przedmieścia zamieścił na swoim Twitterze poseł Marcin Kierwiński. "Praktyczny wymiar edukacji obywatelskiej" - napisał pod zdjęciem polityk Platformy Obywatelskiej.

Do komentowania wpisu szybko dołączyli także inni użytkownicy. "Przygnębiający widok", "Lekcja - tak wygląda Polska według PiS", "Taki przykry obraz naszych czasów", "Zobacz synku, tak wygląda wyspa wolności" - to tylko część z nich.

"Wyspa wolności" to nawiązanie do słów z poprzedniego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego z okazji miesięcznicy smoleńskiej. 10 października właśnie w ten sposób prezes PiS opisał Polskę, która - jeśli ma w pewnych kwestiach pozostać sama w Europie - "to pozostanie sama".

Zablokowane serce miasta

Krakowskie Przedmieście oraz plac Zamkowy na odcinku od archikatedry św Jana do Pałacu Prezydenckiego są regularnie wygradzane przez policję od co najmniej kilku miesięcy. W ten sposób organizatorzy miesięcznic smoleńskich oddzielają się od uczestników tzw. kontrmiesięcznic, m.in. ze stowarzyszenia Obywatele RP. 

W akcji rozdzielania obu demonstracji każdego 10. dnia miesiąca uczestniczą też tysiące policjantów.

Zobacz też: Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu: Być może prawdy nie uda się do końca ustalić

Więcej o: