Zbigniew Gryglas odchodzi z Nowoczesnej. "Rozbieżności światopoglądowe"

- Postanowiliśmy, że nasze polityczne drogi się rozejdą. Zbigniew Gryglas przestanie być członkiem partii Nowoczesna i klubu poselskiego - napisał Gryglas w oświadczeniu, które wydał z Ryszardem Petru.

Poseł Zbigniew Gryglas przestaje być członkiem partii, a także klubu parlamentarnego Nowoczesna. Oznacza to, że klub będzie teraz liczył 26 posłów.

W specjalnym oświadczeniu, pod którym podpisał się zarówno Zbigniew Gryglas jak i przewodniczący partii Ryszard Petru, czytamy, że "po wewnętrznej dyskusji doszli oni do wniosku, że istnieją znaczne rozbieżności merytoryczne między poglądami Zbigniewa Gryglasa a linią programową Nowoczesnej". "Rozbieżności te dotyczą takich kwestii jak wizja Państwa i społeczeństwa, kwestie światopoglądowe" - czytamy dalej.
Ryszard Petru podziękował Zbigniewowi Gryglasowi za wspólne dwa lata, za zaangażowanie, pracowitość i lojalność. "Życzymy powodzenia w pracy dla naszej wspólnej Polski i jesteśmy przekonani, że zawsze będziemy na siebie patrzeć życzliwie" - napisano w oświadczeniu.

Zbigniew Gryglas ukarany za opaskę NSZ

Zbigniew Gryglas został niedawno ukarany naganą za wystąpienie na sejmowej mównicy w opasce Narodowych Sił Zbrojnych. Nowoczesna kajała się później, przyznając, że wśród podziemnych żołnierzy "zdarzali się też bandyci". Przewodnicząca klubu Katarzyna Lubnauer wydała oświadczenie w tej sprawie. Odcięła się od pomysłu posła. "Opaska na ramieniu była indywidualną inicjatywą pana posła Zbigniewa Gryglasa, uważam, że to był błąd" - napisała.

Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

Więcej o: