Polacy awansują na mundial w Rosji. Donald Tusk jednym zdaniem udowodnił, że jest na czasie

Piękny mecz Polaków dał nam awans na mundial w Rosji. "Megatruskawka na biało-czerwonym torcie" - skomentował na Twitterze Donald Tusk.

"Truskawka na torcie" to złota myśl Tomasza Hajto. Były reprezentant Polski, teraz komentator piłkarski, używa tego sformułowania zamiast tekstu o "wisience na torcie". Po meczu nawiązał do tego Donald Tusk i w ten sposób udowodnił, że jest na czasie z wiadomościami ze świata sportu. 

Mecz Polska - Czarnogóra

W niedzielę Polacy wygrali z Czarnogórą na Narodowym 4:2. Przez większość meczu prowadzili 2:0, ale w końcówce Czarnogórcy wyrównali. Chwilę później jednak na 3:2 podwyższył Robert Lewandowski, później nasi rywale strzelili jeszcze bramkę samobójczą.

Polacy uzyskali awans do mistrzostw świata, które odbędą się w czerwcu i lipcu przyszłego roku w Rosji. Ostatni raz polscy piłkarze grali na mundialu w Niemczech w 2006 roku. 

Andrzej Duda w piłkarskiej szatni

Biało-czerwonym kibicowało wielu polityków. Zwycięstwa naszej reprezentacji pogratulowała na Twitterze premier Beata Szydło, słowa wdzięczności przekazał także minister sportu Witold Bańka. Na Narodowym mecz oglądał prezydent Andrzej Duda. Później zajrzał do szatni reprezentacji. 

- W 78. minucie już myślałem, że będę wzywał lekarzy, ale potem pokazaliście panowie, kto tu rządzi - żartował prezydent. I dodał: - Jestem wam wdzięczny, bo na tak grającą polską reprezentację ludzie w Polsce naprawdę długo czekali. Pokazujecie klasę, nie tylko na stadionie.

Więcej o meczu przeczytasz na sport.pl >>>

Tymczasem portal tvp.info po meczu Polska - Czarnogóra umieścił artykuł o wymownym tytule: Prezes TK Julia Przyłębska na trybunach Narodowego. "Przynosi szczęście". Czytaj więcej >>>

Na filmiku umieszczonym na oficjalnym Facebooku prezydenta widać, jak wyglądało spotkanie głowy państwa z piłkarzami. Robert Lewandowski witał się z Dudą w samym ręczniku: 

Więcej o: