Polacy awansują na mundial w Rosji. Donald Tusk jednym zdaniem udowodnił, że jest na czasie

Piękny mecz Polaków dał nam awans na mundial w Rosji. "Megatruskawka na biało-czerwonym torcie" - skomentował na Twitterze Donald Tusk.

"Truskawka na torcie" to złota myśl Tomasza Hajto. Były reprezentant Polski, teraz komentator piłkarski, używa tego sformułowania zamiast tekstu o "wisience na torcie". Po meczu nawiązał do tego Donald Tusk i w ten sposób udowodnił, że jest na czasie z wiadomościami ze świata sportu. 

Mecz Polska - Czarnogóra

W niedzielę Polacy wygrali z Czarnogórą na Narodowym 4:2. Przez większość meczu prowadzili 2:0, ale w końcówce Czarnogórcy wyrównali. Chwilę później jednak na 3:2 podwyższył Robert Lewandowski, później nasi rywale strzelili jeszcze bramkę samobójczą.

Polacy uzyskali awans do mistrzostw świata, które odbędą się w czerwcu i lipcu przyszłego roku w Rosji. Ostatni raz polscy piłkarze grali na mundialu w Niemczech w 2006 roku. 

Andrzej Duda w piłkarskiej szatni

Biało-czerwonym kibicowało wielu polityków. Zwycięstwa naszej reprezentacji pogratulowała na Twitterze premier Beata Szydło, słowa wdzięczności przekazał także minister sportu Witold Bańka. Na Narodowym mecz oglądał prezydent Andrzej Duda. Później zajrzał do szatni reprezentacji. 

- W 78. minucie już myślałem, że będę wzywał lekarzy, ale potem pokazaliście panowie, kto tu rządzi - żartował prezydent. I dodał: - Jestem wam wdzięczny, bo na tak grającą polską reprezentację ludzie w Polsce naprawdę długo czekali. Pokazujecie klasę, nie tylko na stadionie.

Więcej o meczu przeczytasz na sport.pl >>>

Tymczasem portal tvp.info po meczu Polska - Czarnogóra umieścił artykuł o wymownym tytule: Prezes TK Julia Przyłębska na trybunach Narodowego. "Przynosi szczęście". Czytaj więcej >>>

Na filmiku umieszczonym na oficjalnym Facebooku prezydenta widać, jak wyglądało spotkanie głowy państwa z piłkarzami. Robert Lewandowski witał się z Dudą w samym ręczniku: 

Więcej o:
Komentarze (245)
Donald Tusk po meczu Polska - Czarnogóra. Nawiązał do Hajto
Zaloguj się
 • m.godwin

  Oceniono 66 razy 26

  "ale potem pokazaliście panowie, kto tu rządzi - żartował prezydent" - jasne, że zażartował, bo wiadomo, że rządzi Kaczyński.

 • antyantypis

  Oceniono 59 razy 25

  Maliniak, ale żenada. Nie lansuj się na sukcesie innych. Popraw ustawy to może też będziesz miał sukces

 • kotwkaloszach

  Oceniono 50 razy 14

  Ale te p(i)sie kundle na widok Tuska zaczynają szczekać...zza płotu, jak zwykle i jak wszystkie kundle...

 • supertlumacz

  Oceniono 24 razy 6

  Niedobrze .

  Rubel idzie w górę, bilety lotnicze w Rosji w 2018 jeszcze bardziej. Nie interesuję się piłką nożną, a marzyła mi się dłuższa wycieczka objazdowo- pobytowa po Rosji latem.

  Chyba że Antek dofinansuje krucjatę różańcową na Krym?

 • jakub13579

  Oceniono 26 razy 6

  Teraz będzie czas na zajecie się organizacja pobytu w Rosji. Potrzebny będzie szef logistyki. Proponuję maciorawicza. to dobry towarzysz.i ma szerokie kontakty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX