Chciał przeprosin, teraz wycofuje pozew. Ryszard Petru ustępuje prawicowemu tygodnikowi

Ryszard Petru wycofał pozew przeciwko tygodnikowi "Sieci". Sprawa dotyczyła publikacji poświęconej wyjazdom lidera Nowoczesnej wraz z posłanką tej partii Joanną Schmidt.

Serwis wPolityce.pl opisuje, że proces w sprawie artykułu opublikowanego w tygodniku "wSieci" (dziś "Sieci Prawdy") miał rozpocząć się w piątek. Miał, bo nieoczekiwanie na samym początku rozprawy pełnomocnik Ryszarda Petru wycofał pozew oraz zrezygnował z dochodzenia jakichkolwiek roszczeń.

Czego dotyczył pozew?

Chodziło o styczniową publikację tygodnika braci Karnowskich pod tytułem "Petru, Schmidt i wspólne podróże za publiczne pieniądze".

Dziennikarze czasopisma przekonywali w nim, że dotarli do dokumentów, które "potwierdzają, że wylot do Lizbony posłów Ryszarda Petru i Joanny Schmidt nie był jedynym takim przypadkiem". "Wszystko na koszt podatnika" - podkreślał tygodnik.

W odpowiedzi na wspomniany tekst lider Nowoczesnej domagał się przeprosin za podanie przez dziennikarzy nieprawdziwych informacji, w tym za "bezpodstawne zarzucenie mu nieprawidłowości w wykorzystywaniu publicznych pieniędzy do celów prywatnych".

Chciał dochodzić również wpłaty w wysokości 50 tys. złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz też: "Dzisiaj bym na tego sylwestra - nie na Maderę zresztą - nie pojechała". Joanna Schmidt w wywiadzie dla Weekend.gazeta.pl

Tłumaczymy, jak działa ruch "Stop NOP". "Bierzemy filmy z Nicolasem Cage'em..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: