Jarosław Kaczyński wymownie o sporze prezydenta z Ziobrą i Macierewiczem. Wychwala ministrów

Prezes PiS Jarosław Kaczyński kolejny raz jednoznacznie staje po stronie szefa MON i ministra sprawiedliwości, którzy od pewnego czasu są w coraz ostrzejszym sporze z prezydentem Andrzejem Dudą.

Portal niezalezna.pl publikuje fragmenty wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, który w środę ukaże się w "Gazecie Polskiej". Jednym z tematów rozmowy są trudne relacje prezydenta z ministrami obrony i sprawiedliwości.

Szef PiS chwali "daleko idące, korzystne zmiany", które są zasługą "ogromnej determinacji" Antoniego Macierewicza. Mówi też, że przeciwko tym działaniom "został uruchomiony potężny front obrony status quo".

"Nie chcę zajmować się sporami 40-latków"

Kaczyński mówi m.in. o swojej ostatniej rozmowie z Andrzejem Dudą:

Jeśli chodzi o resort sprawiedliwości, to podczas rozmowy z prezydentem powiedziałem mu, iż nie chcę zajmować się sporami pokoleniowymi między czterdziestolatkami. Ministerstwo działa bardzo dobrze. Jeśli chodzi o obronę narodową, to wymiary tego sporu są znane i ja w tej sprawie nie mam nic do dodania

W niedzielę niezalezna.pl opublikowała inny ciekawy fragment wywiadu, w którym Kaczyński także mówił o swojej rozmowie z Dudą:

Zupełnie otwarcie powiedziałem panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, iż nie widzę żadnych przesłanek, przy ustabilizowanym systemie politycznym, do tego, by wprowadzić w Polsce system prezydencki, który zawsze tworzy ryzyko, iż osoba bez odpowiedniego doświadczenia politycznego, bez umiejętności, a czasem – może się tak zdarzyć, tylko proszę nie odnosić tego do pana Andrzeja Dudy – człowiek złej woli uzyska bardzo dużą władzę, i to bez realnej kontroli

Gorąco na linii Pałac-Nowogrodzka

Na linii Pałac Prezydencki-Nowogrodzka iskrzy już od dłuższego czasu. A dokładnie od momentu, gdy prezydent Duda zapowiedział weta do pisowskich ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. 

Czołowi politycy rządzącej partii otwarcie krytykowali Dudę. Najmocniej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który przy okazji przypominał, że to on wprowadził Dudę do polityki. Szef MON Antoni Macierewicz w kontekście wet mówił nawet o "wojnie hybrydowej".

Z kolei przed tygodniem Kaczyński w wywiadzie dla "Sieci" pytał: "Czy prezydent jest z nami?". 

Miesiąc polityków w TVP. Miażdżąca przewaga Prawa i Sprawiedliwości

Więcej o: