Ogórek wyznała, na kogo głosowała w wyborach prezydenckich. Zgadniecie?

Była kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek zdradziła, na kogo w 2015 r. oddała swój głos.

W programie "Salon dziennikarski" w TVP Info jednym z gości była dr Magdalena Ogórek, obecnie współprowadząca program "W tyle wizji". Dyskusja dotyczyła reformy wymiaru sprawiedliwości i projektów ustaw prezydenta Andrzeja Dudy dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego.

- Chcę wyraźnie zaznaczyć, jest to mój prezydent, ja na niego głosowałam, upatruję dużej nadziei i tego, że on faktycznie porozumie się z PiS-em, dopełni to, czego obiecał w kampanii prezydenckiej - przyznała w pewnym momencie dr Ogórek. Nie powiedziała jednak, czy głos na Dudę oddała w I czy II turze.

Wypowiedź dr Ogórek była żartobliwie komentowana na Twitterze.

Magdalena Ogórek: aktorka, publicystka i polityk

Przypomnijmy - w 2015 r. Magdalena Ogórek była kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach prezydenckich. W I turze zajęła piąte miejsce. Zdobyła ponad 353 tys. głosów. Do II tury przeszli wówczas Bronisław Komorowski i Andrzej Duda. Po wyborach Ogórek zakończyła współpracę z SLD.

Wcześniej ogórek odbyła kilkutygodniowe staże w kancelariach premiera i prezydenta, pracowała w MSWiA oraz w klubie parlamentarnym SLD. W 2010 roku należała do sztabu wyborczego Grzegorza Napieralskiego. Rok później kandydowała z list SLD do Sejmu, ale bez powodzenia. 

Od września Magdalena Ogórek zaczęła prowadzić nowy program w TVP Info>>>